بنياد مسيحي ايرانيان
new

هفت گناه کشنده کدامند؟

هفت گناه کشنده لیستی است که در زمان مسیحیان اولیه از آن استفاده می شد تا به پیروان مسیح درباره گرایش انسان به گناه تعلیم داده شود. تصور اشتباهی که از این هفت گناه کشنده در اذهان مردم وجود دارد این است که این گناهان از نظر خدا قابل بخشش نیستند. کتاب مقدس به روشنی می گوید که تنها گناهی که خدا نمی بخشد پافشاری در بی ایمان ماندن است، چون اینکار تنها راه بخشش یعنی عیسی مسیح و مرگ نیابتی او را بر روی صلیب رد می کند.

آیا عقیده هفت گناه کشنده کتاب مقدسی است؟ بله و نه. امثال سلیمان فصل ۶ آیه های ۱۶-۱۹ می گوید “هفت چیز است که خداوند از آنها نفرت دارد ۱) چشمان متکبر، ۲) زبان دروغگو، ۳) دستهایی که خون بیگناه را می ریزد،۴) فکری که نقشه‌های پلید می‌کشد، ۵) پاهایی که برای بدی کردن می‌شتابند، ۶) شاهدی که دروغ می‌گوید، ۷) شخصی که در میان برادران تفرقه می‌اندازد. بهر حال این لیست چیزی نیست که بیشتر مردم به عنوان هفت گناه کشنده می شناسند.

براساس پاپ گریگوری بزرگ در قرن ششم، هفت گناه کشنده عبارتند از: غرور، حسادت، پرخوری، شهوت، خشم، طمع، و تنبلی. هر چند که این موارد همگی گناه هستند، اما کتاب مقدس از آنها به عنوان “هفت گناه کشنده” یاد نمی کند. لیست مرسوم هفت گناه کشنده راه خوبی است برای گروه بندی گناهان زیادی که در دنیا وجود دارند. تقریبا هر نوع گناهی می تواند زیر یکی از این گروهها جای داشته باشد. از همه مهمتر، ما باید توجه داشته باشیم که این هفت گناه “کشنده تر” از بقیه گناهان نیستند. همه گناهان به مرگ می انجامند (رومیان فصل ۶ آیه ۲۳). خدا را شکر، که از طریق عیسی مسیح، همه گناهان ما، از جمله هفت گناه کشنده بخشیده شده اند (متی فصل ۲۶ آیه ۲۸؛ اعمال رسولان فصل ۱۰ آیه ۴۳، افسسیان فصل ۱ آیه ۷).
منبع: gotquestions

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »