بنياد مسيحي ايرانيان
new

«مقابله با تغییرات اقلیمی زمین» ؛ رونمایی از خودروی برقی پاپ فرانسیس

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، استفاده از سوخت‌های فسیلی در حوزه فناوری را به باد انتقاد گرفته و در توئیتی نوشت: ” فناوری مبتنی بر استفاده از سوخت‌های فسیلی بسیار آلاینده، باید به سرعت جایگزین شود”
پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان دغدغه زیادی درباره تغییرات اقلیمی دارد و خواستار جایگزینی بدون تاخیر سوخت‌های فسیلی با سوخت‌های سازگار با محیط زیست شده است. از همین رو، پاپ سفارش خودروی Fisker Ocean را دریافت کرده است؛ یک خودروی سفارشی برقی که با استفاده از مواد پایدار بازیافتی از جمله از بازیافت بطری‌های پلاستیکی درست شده است.
پاپ فرانسیس در اوایل هفته جاری توئیتی را منتشر کرد مبنی بر آنکه زمان آن فرارسیده تا بدون تعلل فناوری را جایگزین سوخت‌های فسیلی کنیم. قرار است خودروی برقی تازه پاپ، تولید خود را از ماه نوامبر ۲۰۲۲ میلادی آغاز کند.
“هنریک فیسکر” بنیانگذار دانمارکی‌تبار شرکت فیسکر که مقر آن در کالیفرنیا واقع شده گفته مفتخر بوده که با پاپ فرانسیس دیداری شخصی و خصوصی داشته است و خاطرنشان ساخته پاپ در این دیدار نشان داده که حفاظت از محیط زیست تا چه اندازه برایش اهمیت دارد و به نسل‌های آینده توجه زیادی دارد و این توجه پاپ برای شخص او الهام‌بخش بوده است.
این خودرو با یک بار شارژ شدن قادر به پیمودن ۵۶۳ کیلومتر است. همچنین، این خودرو دارای یک محفظه شیشه‌ای است که به رهبر کاتولیک‌های جهان اجازه می‌دهد برای دوستداران‌اش دست تکان دهد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »