بنياد مسيحي ايرانيان
new

معترضین در تهران شعار “مرگ بردیکتاتور” سردادند

دامنه اعتراضات خوزستان بعد از تبریز اکنون به تهران رسیده است. معترضان در مرکز پایتخت علیه رهبر ایران خامنه‌ای شعار دادند. فیلم‌های زیادی از معترضین در فضای مجازی منتشر شده است.
شماری از شهروندان تهرانی صبح روز دوشنبه ۴ مرداد (۲۶ ژوئیه) در خیابان جمهوری دست به اعتراض زدند. هم‌زمان با این اعتراض فیلم و تصاویر زیادی نیز در فضای مجازی منتشر شد.
تجمع و اعتراض در تهران دو روز پس از تظاهرات همبستگی مردم تبریز با خوزستان برگزار شد.
معترضان با راهپیمایی در خیابان جمهوری تهران شعار “مرگ بر دیکتاتور” و “خامنه‌ای حیا کن، مملکتو رها کن”، “نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران” و “توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه” سردادند.
بخشی از این شعارها قبلا در اعتراضات آبان ۹۸ نیز در خیابان‌های تهران طنین انداخته بود.
گزارش و فیلم‌های اعتراض تهران انعکاس وسیعی در شبکه های اجتماعی یافت.
یکی از کاربران در توییتر گزارش داده است: «گروهی از مردم و جوانان تهران همزمان با قیام خوزستان و اعتراضات مردمی در شهرهای مختلف اقدام به تجمع و تظاهرات در مرکز تهران و محدوده خیابان جمهوری کردند.»
یک کاربر دیگر هم‌زمان با برگزاری تظاهرات گزارش داده است: «دوشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۰ تهران حوالی خیابان جمهوری»
یکی دیگر از کاربران هم نوشته است که مردم تهران خوزستان را تنها نگذاشته و در وسط خیابان جمهوری تهران مردم شعار دادند مرگ بر دیکتاتور.
خبرگزاری ایلنا هم در گزارشی برگزاری تظاهرات اعتراضی تهران را تائید کرده است. ایلنا نوشت: «معاون امنیتی استانداری تهران تجمع امروز در خیابان جمهوری را به دلیل اعتراض برخی شهروندان نسبت به قطعی برق پاساژ علاءالدین عنوان کرد و گفت: افرادی را برای بررسی موضوع فرستادم که ببینند چرا این اتفاق افتاده است.»
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »