بنياد مسيحي ايرانيان
new

مصوبه استیضاح دونالد ترامپ رسما تقدیم سنای آمریکا شد

مجلس نمایندگان آمریکا مصوبه استیضاح ترامپ را رسما به مجلس سنا تقدیم کرد. بررسی این استیضاح روز ۹ فوریه آغاز می‌شود. ترامپ از سوی قانون‌گذاران ایالات متحده متهم به «تحریک به شورش» شده است.
دومین مصوبه استیضاح دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا رسما تقدیم مجلس سنا شد. نمایندگان مجلس قانون‌گذاری در این مصوبه ترامپ را به “تحریک به شورش” متهم کرده‌اند.
بررسی استیضاح ترامپ در سنا روز ۹ فوریه آغاز می‌شود. دموکرات‌ها ترامپ را مسئول حمله هوادارانش به کنگره در روز ششم ژانویه می‌دانند. در جریان این حمله پنج نفر از جمله یک پلیس کشته شدند.
هرچند ترامپ دیگر رییس جمهور نیست، اما در صورت پذیرش این استیضاح از سوی سنا او برای تمام عمر از داشتن مسئولیت در دولت فدرال محروم می‌شود.
در روند بررسی استیضاح، نمایندگان سنا نقش هیأت منصفه را دارند و باید درباره محکوم کردن یا نکردن ترامپ به اتهامی که نمایندگان مجلس قانون‌گذاری به او وارد کرده‌اند، تصمیم بگیرند. به این منظور باید دو سوم نمایندگان به استیضاح رأی مثبت بدهند. به این ترتیب حداقل ۱۷ نماینده جمهوری‌خواه به اضافه تمامی سناتورهای دموکرات باید با استیضاح موافقت کنند.
ترامپ اولین رییس جمهوری آمریکاست که دو بار مورد استیضاح قرار می‌گیرد. نخستین مورد استیضاح او به اتهام سوءاستفاده از قدرت بود که در مجلس سنا رد شد
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »