بنياد مسيحي ايرانيان
new

مسئولان زندان فشافویه زندانیان سیاسی ضرب و شتم شده را «تنبیه کردند»

پس از بروز درگیری در یکی از بندهای زندان فشافویه (تهران بزرگ) که منجر به ضرب و شتم ۵ نفر از زندانیان سیاسی شد، مسئولان زندان اقدام به تنبیه زندانیان سیاسی کرده و ۱۴ نفر از آنها را به سالن یک این زندان که به عنوان «زندان دربسته» شناخته می‌ شود و شرایط غیراستانداردی دارد، منتقل کرده‌ اند.
خبرگزاری هرانا با انتشار این خبر نوشته است که انتقال این ۱۴ زندانی سیاسی به صورت اجباری صورت گرفته است و زندانیان تهدید شده‌ بودند «در صورت عدم جابجایی گارد ویژه زندان جهت انتقال آنان وارد عمل خواهد شد».
بر اساس گزارش‌ های منتشر شده، روز ۱۶ مهرماه چند نفر از «زندانیان متهم به جرائم خشن» که در بند تیپ ۲ زندان محبوس بودند، با چاقو و قمه به زندانیان سیاسی حمله کردند و در جریان این درگیری پنج زندانی سیاسی آسیب دیدند. این پنج زندانی آسیب دیده اکنون در میان ۱۴ نفر زندانی تنیبه شده قرار دارند که به سالن غیراستاندارد زندان منتقل شده‌ اند.
در زندان‌ های ایران با وجود ابلاغ آیین‌ نامه قوه قضاییه، به طور معمول تفکیک زندانیان اجرا نمی‌ شود و نگهداری از زندانیان سیاسی با سایر زندانیان به ویژه زندانیان متهم به جرائم خشن ادامه دارد و مقام‌ های امنیتی و قضایی از این ابزار برای فشار بر زندانیان سیاسی استفاده می‌ کنند.
پس از انتشار خبر درگیری، محمدمهدی حاجی‌ محمدی، رئیس سازمان زندانهای ایران، با تایید ضمنی خبر درگیری با زندانیان سیاسی، آن را «غیر دقیق» خواند و در توییتی نوشت: «زندان محفل فرهیختگان نیست، بلکه محفل مجرمان است» و «با وجود کنترلها، اختلاف و تنش بین آنها دور از انتظار نیست».
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »