بنياد مسيحي ايرانيان
new

مرگ ۱۶۶ بیمار کرونایی دیگر در ایران، «کار سه‌شیفتی» در بهشت زهرا

بنا بر آمار رسمی وزارت بهداشت ایران، در شبانه‌روز گذشته ۱۷ هزار و ۲۱۲ بیمار کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده‌اند و در این بازه زمانی ۱۶۶ بیمار نیز جان باخته‌اند.
با این حساب مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به سه میلیون و ۳۰۴ هزار و ۱۳۵ نفر رسیده و در حال حاضر ۱۲۰ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۸۲ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۴۶ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.
وزارت بهداشت ایران در حالی که از ارائه آمار تفکیکی خودداری می‌کند، به طور روزانه آمار مربوط به ابتلا و مرگ ناشی از کرونا را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهد، آماری که منابع مستقل درباره درستی آن تردید دارند.
در همین حال، سعید خال، مدیرعامل سازمان بهشت‌ زهرا، بزرگ‌ترین گورستان تهران، می‌گوید افزایش شمار درگذشتگان ناشی از کرونا در تهران در روزهای اخیر چشمگیر بوده است.
آقای خال افزوده است که تهران برای پنجمین بار در ۱۷ ماه گذشته آرایش بحرانی به خود گرفته و در آماده‌باش کامل است.
این مقام سازمان بهشت زهرا می‌گوید کارکنان این نهاد به صورت دو و سه شیفت کاری فعالیت خود را ادامه می‌دهند.
با شیوع گسترده نوع جهش‌یافته ویروس کرونا موسوم به دِلتا، جانشین رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی هم از ممنوعیت خروج از تهران «به هر سمتی» خبر داد و اعلام کرد چنین اقدامی مشمول جریمه یک میلیون تومانی خواهد شد.
بامداد چهارشنبه غفور قاسم‌پور، فرماندار کرج، نیز در جمع خبرنگاران با اشاره به قرمز شدن وضعیت کرونایی در شهرستان کرج اظهار کرد: «از امروز تنها مشاغل ضروری گروه یک اجازه فعالیت خواهند داشت و دیگر رده‌های شغلی غیرضروری باید تعطیل شوند.»
وی با بیان این که کرج در «پیک پنجم» کرونا با شیوع گسترده ویروس جهش‌یافته دلتا مواجه شده است گفت: «تمامی رفت و آمدها از این شهر ممنوع بوده و خودروهایی که در کرج تردد دارند اجازه خروج ندارند و بالعکس پلاک‌های غیربومی نیز امکان ورود به این شهر را نخواهند داشت و در صورت نقض قوانین جریمه می‌شوند.»
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »