بنياد مسيحي ايرانيان
new

مرگبارترین حمله اسرائیل به مواضع حامیان ایران در سوریه در سال جاری

ارتش اسرائیل در یک رشته حملات هوایی از شرق سوریه تا مرز عراق، اهداف ارتش سوریه و هم‌پیمانان آن را هدف قرار داد. در جریان این حملات ۱۶ غیرسوری کشته شده‌‌اند. هنوز ملیت این افراد مشخص نشده است.
اسرائیل بامداد چهارشنبه ۱۳ ژانویه مواضع و انبارهای نظامی در شرق سوریه را هدف حمله هوایی قرار داد. در جریان این حملات هفت سرباز سوریه‌ای و ۱۶ جنگجوی غیرسوری هم‌پیمان با آنها کشته شدند. یک ناظر این حمله را مرگبارترین حمله در سال جاری میلادی دانسته است.
دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش کرده که نیروی هوایی اسرائیل بیش از ۱۸ حمله علیه اهداف مختلف از شهر دیرالزور واقع در شرق سوریه تا مرزهای عراق انجام داده است. بر اساس این گزارش ملیت ۱۶ جنگجوی غیرسوری کشته شده در جریان این حملات هنوز مشخص نیست.
اغلب جنگجویانی که در کنار ارتش بشار اسد می‌جنگند متعلق به حزب‌الله لبنان و لشگر فاطمیون هستند. فاطمیون افغان‌هایی هستند که از ایران به سوریه فرستاده می‌شوند.
خبرگزاری دولتی سوریه، سانا، این حملات را گزارش داده اما جزئیات بیشتری درباره آنها نگفته است.
این حملات دومین حملات اسرائیل در سوریه در کمتر از یک هفته است. آخرین حمله روز ۷ ژانویه علیه مواضعی در جنوب سوریه و در اطراف دمشق صورت گرفت و در جریان آن سه جنگجوی طرفدار ایران کشته شدند.
اسرائیل به طور متناوب اهدافی در سوریه را مورد حمله قرار می‌دهد که بیشتر آنها مواضع نیروهای نزدیک به ایران هستند. به گفته اسرائیل هدف از این حملات جلوگیری از تحکیم مواضع ایران در مرزهای شمالی اسرائیل است.
بنا بر گزارش سالانه ارتش اسرائیل که در اواخر دسامبر گذشته منتشر شد، در سال ۲۰۲۰ اسرائیل نزدیک به ۵۰ هدف در سوریه را مورد حمله قرار داد. از زمان آغاز جنگ در سوریه در سال ۲۰۱۱ اسرائیل صدها حمله هوایی و موشکی به مواضع ایران و حزب‌الله لبنان در سوریه و نیز مواضع ارتش بشار اسد انجام داده است.
اسرائیل به ندرت مسئولیت تک تک این حملات را پذیرفته اما همواره گفته که تنش در نزدیکی مرزهای این کشور را بی‌پاسخ نمی‌گذارد.
در جریان جنگ سوریه از سال ۲۰۱۱ تا کنون بیش از ۳۸۰ هزار نفر کشته و میلیون‌‌ها تن آواره شده‌اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »