بنياد مسيحي ايرانيان
new

مرد مسیحی لبنانی عامل نابینایی‌اش را بخشید

یک شهروند مسیحی لبنانی که بینایی خود را در یک حمله تروریستی در بیروت از دست داده بود، با به اشتراک گذاشتن ویدیویی در یوتیوب گفت که عامل این حمله تروریستی را بخشیده است.
فواد حسون لبنانی است. وی در سال ۱۹۸۶ در بیروت بر اثر انفجار یک خودرو بمب‌گذاری شده بینایی‌اش را از دست داد. او در یک روستای کوچک در کوه چوف به دنیا آمد اما در ۹ سالگی به دلیل قتل عام مسیحیان این منطقه مجبور شد روستای خود را ترک کند.
فواد حسون می‌گوید: «کودک بودم که اعضای خانواده‌ام در کلیسا مورد حمله تروریستی قرار گرفتند. من به چشم خودم کشته شدن پدربزرگم و زخمی شدن بسیاری از اعضای خانواده ام را به دست تروریستها دیدم.»
پس از این اتفاق بود که حسون به همراه باقی مانده اعضای خانواده‌اش زادگاهشان را ترک کردند. وی برای زندگی به بیروت رفت و سالها بعد او در رشته پزشکی مشغول به تحصیل شد. یک روز او در خانه مشغول مطالعه بود که صدایی از خیابان شنید. او به سمت پنجره رفت تا ببیند چه اتفاقی در حال رخ دادن است که در آن لحظه خودرویی بمب گذاری شده منفجر شد و بر اثر موج انفجار فواد بیهوش گردید. وقتی فواد بعد از یک عمل بیست ساعته به هوش آمد، با حقیقتی تلخ روبرو گردید که بینایی خود را برای همیشه از دست داده است. با وجود حمایت تیم پزشکی که تمام تلاش خود را برای کمک به او انجام دادند و عشقی که خانواده اش در این مدت نثار وی کردند، او احساس نفرت زیادی نسبت به مهاجمی که این اقدام تروریستی را انجام داده بود، پیدا کرد.
او مدتها با حس انتقامجویی از این مهاجم به سر برد، اما پس از مدتی متوجه شد که به دلیل این نفرت در قلبش احساس ناراحتی می کند و حس انتقام نه تنها کمکی به او نکرده بلکه وی را سالها عذاب داده است.
پس از این بود که فواد حسون شروع به دعا کرد و از خداوند خواست که حس نفرت را در او از بین ببرد. او همچنین دعا برای عامل این حمله تروریستی را آغاز کرد. حسون می گوید:« با گذشت زمان، نفرتم از این مهاجم به عشق تبدیل شد. علاوه بر این، خداوند صدای من را شنید و عامل حمله تروریستی که زندانی شده بود، پس از آزادی از زندان اکنون به انسانی دیگر تبدیل شده است و در یک مرکز توانبخشی به معتادانی که در حال ترک اعتیادشان هستند، خدمت می کند.”
فواد داستان زندگی اش را به زبان فرانسه در کتاب “J’ai pardonné” نوشته است. این کتاب شرح حال زندگی شخصی است که پس از اینکه مسیر زندگی اش به خاطر یک حادثه تغییر کرد سعی می کند به مرور رابطه ای جدید با خداوند برقرار سازد تا وی را از اسارت کینه و انتقام رهایی بخشد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »