بنياد مسيحي ايرانيان
new

محکومیت میثم جولانی و علی خیرجو به حبس و شلاق

 

میثم جولانی و علی خیرجو، فعالین ترک (آذربایجانی) توسط شعبه ۱۱۰ دادگاه کیفری دو اردبیل مجموعا به ۸ ماه حبس تعزیری و ۴۰ ضربه شلاق محکوم شدند. جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروندان در تاریخ ۱۱ آذرماه امسال در این شعبه برگزار شده بود.

میثم جولانی و علی خیرجو، فعالین ترک (آذربایجانی) به حبس و شلاق محکوم شدند.
بر اساس این حکم که توسط شعبه ۱۱۰ دادگاه کیفری دو اردبیل به ریاست قاضی سجاد حبیبی صادر و ابلاغ شده است، میثم جولانی و علی خیرجو هر یک از بابت اتهام “مشارکت در اخلال در نظم عمومی از طریق ایجاد هیاهو و جنجال” هر کدام به ۴ ماه حبس تعزیری و ۴۰ ضربه شلاق محکوم شدند.
جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروندان در تاریخ ۱۱ آذرماه امسال در این شعبه برگزار شده بود.
جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروندان در بخش دوم پرونده نیز مورخ ۱۸ آذرماه در شعبه ۲ دادگاه انقلاب اردبیل برگزار شد.
علی خیرجو و میثم جولانی در تاریخ ۱۰ مهرماه امسال همراه با چند شهروند از تجمع کنندگان در پارک جیرال اردبیل توسط ماموران امنیتی در منزل بازداشت و در تاریخ ۹ مهرماه در شعبه ۱۰ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل به ریاست قاضی بابک نونهال تفهیم اتهام شدند.
در زمان بازداشت آقای خیرجو، ماموران بدون نشان دادن حکم و با پریدن از روی دیوار وارد منزل شده و اقدام به ضرب و شتم او کرده‌اند. در تاریخ ۱۲ مهرماه نیز افسانه اکبرزاده، همسر وی همراه با خانواده شمار دیگری از بازداشت شدگان با حضور در شعبه ۱۰ بازپرسی دادسرای اردبیل درصدد پیگیری وضعیت آنان بودند که خانم اکبرزاده با دستور قاضی بابک نونهال بازداشت و روز یکشنبه ۱۳ مهر آزاد شد.
آنها نهایتا پس از صدور قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی برای هر یک به زندان اردبیل منتقل شدند و مجددا در تاریخ ۲۹ مهرماه از زندان اردبیل به بازداشتگاه مرکزی اردبیل منتقل شدند. مدتی بعد آقای خیرجو و در تاریخ ۸ آبان‌ماه نیز میثم جولانی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند.
در ادامه اعتراضات گسترده در شهرهای مختلف استان‌های آذربایجان و سایر مناطق ترک نشین طی روزهای ۹ مهرماه تا روزهای ۱۳ و ۲۷ مهرماه تعداد پرشماری بازداشت شدند. هرانا پیشتر در گزارشی هویت ۸۱ تن از بازداشت شدگان در شهرهای اردبیل، تبریز، ارومیه، مشکین شهر، رشت، پارس آباد مغان، هادی شهر، جلفا، کلیبر و زنجان را احراز کرد.. این بازداشت‌ها در خیابان، محل کار یا منازل این افراد صورت گرفته و خشونت زیادی در زمان بازداشت این افراد توسط نیروهای انتظامی-امنیتی اعمال شده است که در مواردی به شکستگی دست یا بینی منجر شده است.
تیرماه امسال نیز در جریان تجمعاتی مشابه در شهرهای تهران و تبریز شماری از شهروندان بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار آزاد شدند.
میثم جولانی پیش از این نیز به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است.
منبع هرنا

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »