بنياد مسيحي ايرانيان
new

محمدجواد ظریف خداحافظی کرد

وزیر خارجه دولت حسن روحانی با انتشار پیامی ویدئویی با پوزش از “تمامی نارسایی‌ها و ناکاستی‌ها” از ملت ایران خداحافظی کرد و گفت، برای پاسداری از منافع ملی همیشه نمی‌توانست آن طور که می‌خواست سخن بگوید.
محمدجواد ظریف در پیامی ویدئویی با اعلام پایان کار خود به عنوان وزیر خارجه ایران نوشت که در دوران خدمتش در این مقام “همه اهداف در سیاست خارجی” محقق نشده است.
وزیر خارجه دولت حسن روحانی در این پیام که در صفحه‌ شخصی‌اش در اینستاگرام در روز یکشنبه ۳۱ مرداد (۲۲ اوت) منتشر شد بابت “تمامی نارسایی‌ها و کاستی‌‌ها” از مردم پوزش خواست.
ظریف با اشاره به برخی انتقادهایی که به او در این هشت سال شده است نوشت: «مرا ببخشید ولی برای پاسداری از منافع ملی، همیشه نمی‌توانستم آن گونه که دوست داشتم سخن بگویم و حتی از عملکرد خود دفاع کنم.»
او با یادآوری این که تاریخ در مورد “ارزش دستاوردهای ما و هم در مورد علل ناکامی‌های ما قضاوت خواهد کرد” خبر داد که قصد دارد از این پس در دانشگاه تهران تدریس کند.
در اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۰ یک فایل صوتی از گفت‌وگوی ظریف با سعید لیلاز، روزنامه‌نگار و تحلیل‌گر اقتصادی منتشر شد که بسیار جنجال آفرید.
ظریف در این فایل از کارشکنی روسیه در مذاکرات برجام و تقابل دستگاه دیپلماسی با تصمیم‌‌های نظامی و از نقش ویژه قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس در این عرصه سخن می‌گوید.
پس از انتشار این فایل سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه آن را “مخدوش و تقطیع‌شده” خواند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »