بنياد مسيحي ايرانيان
new

محرومیت کودکان پناهجو از حق تحصیل در یونان‌‌‌

مقامات یونانی با نقض حقوق پناهجویان، کودکان را از حق تحصیل محروم می‌کنند.
دیده بان حقوق بشر (HRW) در بیانیه‌ای اعلام کرد که از هر ۷ کودکی که در اردوگاه های پناهندگی در یونان زندگی می‌کنند، ۶ نفر از حق تحصیل برخوردار نبوده و این کودکان تحت “تبعیض شدید” قرار دارند.
به گزارش آناتولی، در این بیانیه با اشاره به اینکه در خصوص وضعیت پناهجویان در یونان به ویژه در خصوص آموزش کودکان با ۹ خانواده ساکن در اردوگاه های پناهندگان، ۲ نفر از پرسنل وزارت آموزش و ۸ داوطلب کمکهای بشردوستانه مصاحبه شده، تاکید شده که یونان قوانین مهاجرتی اتحادیه اروپا را نقض می کند.
این بیانیه تصریح کرده است: یونان، حقوق آموزش و پرورش کودکان پناهنده را رعایت نکرده و دستورالعمل‌های اتحادیه اروپا برای “ادغام کودکان پناهجویان در سیستم آموزش ملی ظرف ۳ ماه” را نقض می‌کند.
یونان به سیاستهای “تبعیض آمیز” و “نامناسب” پایان دهد
در این بیانیه همچنین با اشاره به اینکه از سال ۲۰۱۵، ۳.۴۵ میلیارد یورو برای “مدیریت مهاجرت” که شامل آموزش پناهندگان است و ۶۲۵ میلیون یورو برای حمایت از مدارس بین فرهنگی، در اختیار یونان قرار داده شده، خواستار فشار کمیسیون اروپا برای پایان دادن به سیاست “تبعیض آمیز” و “نامناسب” یونان شده است.
دیده بان حقوق بشر افزوده است: از هر ۷ کودکی که در اردوگاه های پناهندگان زندگی میکنند‌، تنها ۱ نفر امکان آموزش در سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ را داراست. مقامات یونانی باید فورن معلمان را استخدام و شرایط تحصیل کودکان را فراهم کنند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »