بنياد مسيحي ايرانيان
new

محرومیت رضا خندان مهابادی، زندانی سیاسی از حق درمان و خدمات پزشکی علیرغم درد و بیماری

رضا خندان مهابادی، زندانی سیاسی محبوس در اندرزگاه ۸ زندان اوین از دسترسی به خدمات پزشکی و حق درمان محروم مانده است.

به نقل از کانون نویسندگان ایران، طی روزهای اخیر، رضا خندان مهابادی، زندانی سیاسی محبوس در اندرزگاه ۸ زندان اوین در حالی که از بیماری فشارخون، کاهش حجم ریه، و آرتروز گردن در رنج است در حالی که امکانات درمانی هم در زندان اوین بسیار محدود است مسئولان زندان از اعزام این زندانی سیاسی به بیمارستان به علت مخالفت رضا خندان مهابادی با پوشیدن لباس زندان ممانعت بعمل آوردند. رضا خندان مهابادی، در حالی سپری کردن حبس تعزیری ۵ ساله خود از بابت اتهام « اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور » است.
براساس این گزارش، رضا خندان مهابادی، عضو هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران، قرار بود هفته‌ جاری برای پیگیری درمان به بیمارستان اعزام شود اما مسئولان زندان اوین به دلیل مخالفت با درخواست او مبنی بر پوشیدن لباس معمولی به جای لباس زندان، از اعزام این زندانی سیاسی به مرکز درمانی جلوگیری کردند.
لازم به ذکر است، در تاریخ ۳ مهر ماه ۱۳۹۹، رضا خندان مهابادی به همراه بکتاش آبتین و کیوان باژن، دو عضو دیگر از کانون نویسندگان ایران، با دریافت ابلاغیه ای برای حضور در شعبه اجرای احکام جهت اجرای احکام حبس تعزیری شان مطلع شدند و در تاریخ ۵ مهر ماه ۱۳۹۹، این افراد پی از حضور در شعبه ۱ اجرای احکام کیفری دادسرای زندان اوین بازداشت و به اندرزگاه ۴ این زندان منتقل و سپس به اندرزگاه ۸ منتقل شدند.
بیشتر بخوانید: سه عضو کانون نویسندگان ایران برای اجرای احکام حبس به زندان اوین خواهند رفت
رضا خندان همچنین پیشتر هم در تاریخ ۱ تیر ماه ۱۳۹۹، به همراه بکتاش آبتین و کیوان باژن، برای اجرای احکام حبس تعزیری خود به شعبه اجرای احکام در زندان اوین فراخوانده شدند اما اجرای احکام حبس تعزیری آنها تا تاریخ ۵ مهر ماه ۱۳۹۹ به تعویق افتاد.
در تاریخ ۲۰ اسفند ماه ۱۳۹۸, رضا خنددان مهابادی به همراه بکتاش آبتین و کیوان باژن, سه تن از اعضای کانون نویسندگان ایران برای اجرای احکام حبس تعزیری ۱۵ ساله شان توسط شعبه مذکور احضار شده بودند اما در پی شیوع ویروس کرونا اجرای احکام این ۳ تن تعلیق شده بود. پرونده این شهروندان در تاریخ ۲۶ بهمن ماه ۱۳۹۸, به واحد اجرای احکام ارجاع شده بود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »