بنياد مسيحي ايرانيان
new

محاکمه مهمترین عنصر تبلیغاتی گروه اسلامی داعش در آمریکا

محمد خلیفه، شهروند عربستانی-کانادایی که صدای او روی بسیاری از تبلیغ‌ های جذب نیرو و وحشت‌ افکن داعش شنیده می‌ شد در آمریکا به همین اتهام محاکمه می‌ شود.
«محبت نیوز»- محمد خلیفه، ۳۸ ساله که از سال ۲۰۱۳ به گروه «داعش» پیوست، به اتهام تبلیغ و سربازگیری برای این گروه تروریستی اسلامی در آمریکا محاکمه می‌‌شود.
صدای او که به زبان انگلیسی حرف می‌ زند دست کم در ۱۵ ویدیو تبلیغی گروه موسوم به دولت اسلامی شنیده می‌ شود؛ و دادستان‎‌ ها به همین علت او را به “صدای پشت خشونت‌ های” داعش متهم کرده‌اند.در بسیاری از این ویدیوها شنوندگان به ملحق شده به داعش دعوت می‌ شوند و در برخی از آنها کشتن بیرحمانه زندانیان و گروگان‌ ها دیده می‌ شود.
خلیفه که احتمالا به حبس ابد محکوم خواهد شد، در شهر تورنتو کانادا در رشته «فناوری اطلاعات» تحصیل کرد، وی ابتدا به «القاعده» و سپس به داعش ملحق شد.
او همه اتهام‌ ها را رد می‌ کند و قرار است هفته آینده در برابر قاضی قرار گیرد تا به پرونده او رسیدگی شود؛ پرونده‌ ای که او را به “حمایت از یک سازمان تروریستی” متهم می‌ کند.
دادستان‌ ها محمد خلیفه را همچنین به اسلحه به دست گرفتن برای داعش متهم می‌ کنند و می‌ گویند شواهدی دارند که نشان می‌ دهد او در جریان درگیری که به دستگیری‌ اش منجر شد به سوی مهاجمان نارنجک پرتاب کرده است.
با این حال، کانون اتهامات این شهروند عربستانی تبعه کانادا بیشتر بر نقش او به عنوان مترجم، گوینده و کسی که در پیشبرد ماشین پروپاگاندای داعش فعالیت داشته و همچنین تبلیغ کردن برای یک سازمان تروریستی تاکید دارد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »