بنياد مسيحي ايرانيان
new

مجوز آژانس دارویی اروپا برای واکسن کودکان و نوجوانان مدرنا

آژانس دارویی اروپا مجوز واکسیناسیون نوجوانان ۱۲ تا ۱۷ ساله با محصول دارویی شرکت مدرنا را صادر کرد. تصمیم نهایی و قطعی در مورد بکارگیری این واکسن در کشورهای اروپایی اکنون بر عهده کمیسیون اروپا خواهد بود.
آژانس دارویی اروپا (EMA) روز جمعه اول مرداد (۲۳ ژوئیه) واکسن مدرنا برای کودکان و نوجوانان ۱۲ تا ۱۷ سال را تایید کرد.
مدرنا اکنون دومین واکسنی است که از طرف آژانس دارویی اروپا مجوز دریافت کرده است. قبلا واکسن کودکان بیون‌تک-فایزر نیز مجوز گرفته بود.
آژانس دارویی اروپا که مقرش در شهر آمستردام هلند واقع شده اعلام کرده است که تصمیم این آژانس برای صدور مجوز واکسن کودکان و نوجوانان مدرنا بر اساس داده‌های مثبت تحقیقات گرفته شده است.
پس از تائید واکسن کودکان مدرنا توسط آژانس دارویی اروپا اکنون نوبت کمیسیون اتحادیه اروپاست که آن را تصویب کند. انتظار می‌رود کمیسیون اتحادیه اروپا نیز واکسن کودکان و نوجوانان مدرنا را تائید کند.
در برخی از کشورهای اروپایی از جمله در آلمان نظرات متفاوتی درباره واکسیناسیون کودکان و نوجوانان در برابر کرونا وجود دارد. نگرانی برخی از متخصصان این است که اطلاعات مربوط به عوارض جانبی احتمالی واکسیناسیون کودکان هنوز کافی نباشد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »