بنياد مسيحي ايرانيان
new

مجازات جایگزین حبس؛ دو متهم به کاشت درخت محکوم شدند

رئیس کل دادگستری گلستان از صدور حکم جایگزین حبس برای دو متخلف محیط زیستی، در شهرستان مراوه تپه خبر داد. بر اساس حکم صادره، متهمان به کاشت ۲۰۰ اصله نهال و نگهداری از آنها به مدت یکسال بدل از ۵ سال حبس محکوم شدند.
به گزارش خبرگزاری صدای مسیحیان ایران به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، رئیس کل دادگستری گلستان از صدور حکم جایگزین حبس برای دو متهم که ۱۱ اصله درخت صنوبر ۱۵ ساله در شهرستان مراوه تپه را قطع کرده اند، خبر داد.
هادی هاشمیان در این خصوص گفت: محکومان دو نفر هستند که ۱۱ اصله درخت صنوبر ۱۵ ساله در شهرستان مراوه تپه را قطع کرده اند.
وی افزود: با شکایت اداره منابع طبیعی، دو متهم پرونده، به اتهام تخریب محیط زیست و قطع درخت در دادگاه مراوه تپه محاکمه و رای به محکومیت آنان صادر شد.
هاشمیان ادامه داد: متهمان به ۵ ماه حبس تعزیری محکوم شدند، اما از آن جا که سابقه کیفری نداشتند و در دادگاه ابراز پشیمانی کرده بودند، قاضی حبس آنان را به مدت یکسال تعلیق و مجازات جایگزین کاشت نهال را برای آنان صادر کرد.
هاشمیان گفت: اداره منابع طبیعی مراوه تپه هم موظف است عملکرد ماهیانه این متهمان را به دادگاه ارائه کند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: محکومان اگر در مدت تعلیق حبس یکی از جرایم تا درجه ۷ را مرتکب شوند، قرار تعلیق لغو و حکم حبس اجرا خواهد شد.
گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.
بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »