بنياد مسيحي ايرانيان
new

مبارزه با کودتای نظامی در میانمار از طریق اعتصاب و تظاهرات

به‌رغم تشدید مقابله نیروهای انتظامی با معترضان در میانمار، دامنه اعتراضات به کودتای نظامی افزایش یافته است. معترضان شهروندان میانمار را فرا خوانده‌اند تا برای مبارزه با کودتاچیان دست به اعتصاب عمومی بزنند.
اعتراضات به کودتای نظامی در میانمار همچنان ادامه دارد. وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا سرگرم بررسی وضع تحریم‌هایی علیه حکومت نظامی در میانمار هستند.
ارتش به‌رغم گذشت سه هفته از آغاز اعتراضات در میانمار موفق به خاموش کردن صدای مخالفان نشده است. مردم میانمار به اشکال گوناگون علیه کودتای این کشور اقدام می‌کنند؛ اعتراضات خیابانی، سرپیچی مدنی و اکنون فراخوان به اعتصاب گسترده و عمومی.
اخبار منتشر شده از سوی خبرگزاری‌ها حکایت از آن دارند که روز دوشنبه ۲۲ فوریه (چهارم اسفند) اکثر مغازه‌ها و فروشگاه‌ها در پی فراخوان به اعتصاب عمومی بسته بوده‌اند.
مردم در تقاطع خیابان‌های رانگون و دیگر شهرهای میانمار گرد هم می‌آیند و به طور مسالمت‌آمیز علیه حکومت نظامی اعتراض می‌کنند.
این در حالی است که رسانه‌های نزدیک به حکومت نظامی در میانمار در مورد گسترش اعتراضات در روز دوشنبه هشدار داده‌اند.
گفته می‌شود که خیابان‌های منتهی به ساختمان سفارتخانه‌های خارجی، از جمله سفارت آمریکا توسط نیروهای امنیتی مسدود شده‌اند.
طی روزهای گذشته بسیاری از معترضان در برابر ساختمان سفارتخانه‌های خارجی تجمع کرده و خواستار مداخله کشورهای خارجی در اوضاع سیاسی میانمار شده بودند.
بسیاری از کشورهای خارجی سرکوب خشن معترضان در میانمار را محکوم کرده‌اند. این در حالی است که ارتش میانمار اظهارات سیاستمداران کشورهای خارجی را دخالت در امور داخلی میانمار دانسته و رد کرده است.
وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز دوشنبه ۲۲ فوریه (۴ اسفندماه) از جمله پیرامون اوضاع میانمار با یکدیگر گفت‌وگو خواهند داشت. پیش‌بینی می‌شود که تحریم‌هایی علیه کودتاچیان از سوی اتحادیه اروپا تعیین شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »