بنياد مسيحي ايرانيان
new

مایک پنس از اعتراض جمهوری ‌خواهان در کنگره به نتایج انتخابات ریاست جمهوری حمایت می‌کند

یک منبع نزدیک به معاون رئیس جمهوری آمریکا، روز یکشنبه سوم ژانویه فاش کرد، مایک پنس معاون ترامپ از اعضای حزب جمهوریخواه در مجلس سنا که به نتایج انتخابات ریاست جمهوری که منجر به پیروزی جو بایدن در نوامبر گذشته شد، اعتراض دارند، حمایت خواهد کرد.
رئیس دفتر مایک پنس در بیانیه‌ای گفت، معاون رئیس جمهوری از تلاش برخی قانونگذاران برای در مجلس سنا که به نتیجه انتخابات ۶ ژانویه اعتراض دارند، حمایت خواهد کرد.
به گزارش روزنامه «هیل» ، مارک شورت گفت: «معاون رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا معتقد است که میلیون‌ها آمریکایی درباره تقلب و بی‌نظمی که در انتخابات گذشته اتفاق افتاد معترض هستند».
او همچنین خاطرنشان کرد که پنس از تلاش اعضای مجلس نمایندگان و سنا برای استفاده از قدرتی که قانون برای ابراز اعتراض و ارائه شواهد در اختیار آنها گذاشته، حمایت می‌کند».
اظهارات اخیر مایک پنس به عنوان صریح‌ترین موضع‌گیری او در قبال اقدامات جمهوری‌خواهان پس از انتخابات ریاست جمهوری و رقابت جنجالی بین ترامپ و بایدن و اعتراض آنها به نتایج آن به شمار می‌رود.
این در حالی است که دو ماه از اعلام نتایج انتخابات می‌گذرد. طی این مدت مایک پنس از تکرار اتهامات دونالد ترامپ مبنی بر تقلب در انتخابات خودداری کرد. اما او در عوض خواستار شمارش همه آرای قانونی انتخابات شده است.
پیشتر گروهی از سناتورهای جمهوریخواه در آمریکا اعلام کرده‌اند که تایید پیروزی جو بایدن در انتخابات سوم نوامبر را به چالش خواهند کشید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »