بنياد مسيحي ايرانيان
new

مایک پمپئو: خطر نسل‌ کشی مسیحیان افغانستان را تهدید می‌کند

به گفته وزیر خارجه پیشین آمریکا بحران انسانی و سیاسی که با روی کار آمدن طالبان در افغانستان بوجود آمد، در صورت ادامه بی توجهی‌های دولت بایدن می تواند منجر به نسل کشی مسیحیان افغان شود.
به گزارش سرویس ترجمه «محبت نیوز»- در حالی که تروریست های اسلامگرای طالبان پیروزی خود را با اعلام اسامی وزیران کابینه دولت جدید در افغانستان جشن گرفته اند، نگرانی های جدی برای نوکیشان مسیحی که نتوانستند از این کشور خارج شوند، وجود دارد.
یه نوشته کریستین دیلی، مایک پمپئو وزیر امور خارجه پیشین آمریکا طی مصاحبه ای با «Standing for Freedom Center» گفت نگران «نسل کشی احتمالی» اقلیت مسیحی در افغانستان است.
مایک پومپئو افزود: “بحران انسانی و سیاسی که با روی کار آمدن طالبان در افغانستان بوجود آمد در صورت ادامه بی توجهی‌های دولت بایدن، می تواند منجر به نسل کشی مسیحیان افغان شود.”
پمپئو که به دلیل ایفای نقش در توافق خروج از افغانستان مورد انتقاد قرار گرفته است، نسبت به گزارش‌هایی مبنی بر اینکه طالبان فهرستی از اسامی مسیحیان تهیه و خانه به خانه به دنبال آنان می گردند، ابراز نگرانی کرد.
وزیر خارجه پیشین ایالات متحده هشدار داد که جفا بر مسیحیان در افغانستان تازه آغاز شده است و افزود: “با توجه به اینکه بسیاری از مسیحیان را در افغانستان «نوکیشان مسیحی» تشکیل می دهند، احتمال نسل کشی علیه مسیحیان بسیار بالا است، چراکه مجازات ارتداد در قوانین اسلامی اعدام است.”
پمپو تاکید کرد: “همه ما باید برای آنها دعا کنیم. دانستن این مسااله حائز اهمیت است که ایالات متحده متعهد به نجات جان این انسانهاست و باید حقوق آنان را در این سخت ترین برهه زمانی ، محترم بشناسیم.”
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »