بنياد مسيحي ايرانيان
new

مأموران انتظامی به مردم یک روستا در ایرانشهر تیراندازی کردند

گزارش‌ ها و ویدئوهای منتشرشده از روستایی در ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان از تیراندازی مأموران انتظامی به‌ سمت مردم در روز دوشنبه پنجم مهر حکایت دارد.
به‌ گزارش «کمپین فعالین بلوچ»، در نتیجۀ این تیراندازی در روستای تمپ ریگان در شهرستان ایرانشهر «دست‌ کم دو نفر زخمی شده‌ اند».
گفته می‌ شود این تیراندازی پس از آن رخ داده است که مأموران برای بازداشت صمد ریگی، فعال بلوچ، به این روستا رفته و قصد بازرسی منازل را داشته‌ اند اما با مقاومت شهروندان روبه‌
رو شده‌ اند.
کمپین فعالین بلوچ همچنین به‌ نقل از صمد ریگی نوشته است که علت یورش مأموران به روستا «انتقاد او و شهروندان از ناامنی روزهای اخیر در ایرانشهر» بوده است.
مقامات انتظامی و قضایی جمهوری اسلامی هنوز توضیحی دربارۀ این تیراندازی نداده‌ اند.
در سال گذشته ده‌ ها سوخت‌ بر و کالابر بلوچ بر اثر تیراندازی مستقیم و یا واژگونی خودرو در هنگام تعقیب و گریز، آتش گرفتن خودرو بر اثر نشانه گرفتن گالن‌های سوخت و یا عدم ارائۀ خدمات اورژانسی به زخمی‌ها جان خود را از دست داده‌اند.
اردیبهشت امسال نیز در جریان تیراندازی مأموران انتظامی شهرستان ایرانشهر به یک خودروی مظنون «به حمل مواد مخدر» در روستای محمدان، یک کودک پنج‌ سالۀ بلوچ به‌ نام صدرا نارویی کشته و پدر و مادرش زخمی شدند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »