بنياد مسيحي ايرانيان
new

لختگی احتمالی خون؛ مرگ یک بهیار آلمانی بعد از تزریق آسترازنکا

بیمارستان “کمپتن” خبر درگذشت یک بهیار زن آلمانی در منطقه “آلگوی”، در جنوب آلمان، در پی تزریق واکسن کرونای آسترازنکا را تأیید کرده است.

سخنگوی این بیمارستان به روزنامه‌های آلمانی “آوگسبورگر آلگماینن” و “آلگویر سایتونگ” گفته است، این زن ۵۵ ساله که در کلینیکی در “ایمن‌اشتات” مشغول به کار بود در سوم مارس اولین دوز واکسن آسترازنکا را دریافت کرد.

هفت تا هشت روز بعد از تزریق واکسن، او که از بروز علائمی قوی رنج می‌برد با سردردی شدید به بیمارستان مراجعه کرد. روز شنبه این زن در بیمارستان “کمپتن” جان باخت.

پزشکان احتمالی قوی می‌دهند که این علائم ناشی از لخته‌‌شدن خون در عروق مغز یا ترومبوز مغزی بر اثر تزریق واکسن آسترازنکا بوده باشد.

به گفته مؤسسه پاول ـ ارلیش، شمار موارد ترومبوز سینوس وریدی مغزی بعد از تزریق واکسن آسترازنکا در آلمان تا جمعه گذشته ۱۹ مارس به ۱۴ مورد افزایش یافته است. هنوز معلوم نیست شمار این موارد تا امروز، سه‌شنبه ۲۳ مارس تا چه حد افزایش یافته است.

سخنگوی این مؤسسه می‌گوید، به غیر از یک مورد بقیه موارد مربوط به زنانی ۲۰ تا ۶۳ ساله می‌شود. در ۹ مورد علائم ترومبوز مغزی همراه با نشانگان کمبود پلاکت خونی ظاهر شده است. چند مورد نیز منجر به مرگ شده است.

آژانس دارویی اروپا (EMA) پنج‌شنبه گذشته بعد از بررسی مجدد واکسن بریتانیایی ـ سوئدی آسترازنکا، آن را “ایمن و کارا” ارزیابی کرد. آژانس اعلام کرد، فواید این واکسن بر مضرات آن می‌چربد.

بعد از اعلام موضع آژانس، آلمان که به دلیل بروز موارد ترومبوز مغزی، تزریق این واکسن را متوقف کرده بود، استفاده از آن را بار دیگر ازسر گرفت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »