بنياد مسيحي ايرانيان
new

قهوه؛ نوشیدنی محبوب ضامن سلامت کبد

محققان بریتانیایی گزارش دادند که انواع قهوه؛ چه کافئین‌دار و چه بدون‌کافئین، فوری و یا دم‌کرده، ممکن است خطر ابتلا به بیماری مزمن کبدی را کاهش دهد؛ به شرطی که روزانه سه تا چهار فنجان از آن بنوشید.

به گزارش گاردین؛ دکتر پل رودریک، محقق ارشد این مطالعه از دانشگاه ساوتهمپتون، گفت: به نظر می‌رسد انواع قهوه از شما در برابر بیماری شدید کبد محافظت می‌کند. اما قبل از اینکه بخواهیم به عموم مردم توصیه کنیم قهوه بنوشند یا مقدار آن را افزایش دهند، تحقیقات بیشتری باید در این زمینه انجام شود.

برای این مطالعه تیم رودریک با بررسی ۵۰۰ هزار نفر به‌مدت حدود ۱۱ سال، دریافتند خطر مرگ ناشی از بیماری مزمن کبدی در کسانی که قهوه می‌نوشند، ۴۹ درصد کمتر از سایرین است.

بیشترین سود نوشیدن قهوه را علاقه‌مندان به قهوه آسیاب‌شده می‌برند. این نوع قهوه دارای مقادیر زیادی کهول و کافستول، (ترکیبات شیمیایی طبیعی از دانه‌های قهوه) است. نشان داده شده است که هر دو ماده، در برابر بیماری مزمن کبد، از حیوانات محافظت می‌کنند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »