بنياد مسيحي ايرانيان
new

قرص جدید ضد کرونا در ایران در حال تولید است

قرص خوراکی “پکسلووید” (Paxlovid) به عنوان یکی از داروهای ضد کرونا در روزهای اخیر در مجامع علمی دنیا مطرح شده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از “مهر”، دکتر حمیدرضا جماعتی، دبیر کمیته علمی کرونا درباره جزئیات تولید “پکسلووید” (Paxlovid) در ایران و نحوه ورود به فهرست دارویی کشور اظهار داشت که در حال حاضر چند شرکت دارویی داخلی ایرانی توانایی سنتز را دارند و سنتز مولکولی پکسلووید را انجام داده‌اند. بنابراین پکسلووید در ایران ساخته شده است.
وی در ادامه افزود: “نکته‌ای که وجود دارد این است که آیا ما از طرف سازمان غذا و دارو اجازه داریم که این دارو را وارد بازار کنیم. با توجه به مطالعاتی که سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) و همچنین شواهد بالینی موجود در دنیا درباره این دارو وجود دارد، کمیته علمی کرونا به سازمان غذا و دارو پیشنهاد داده است این دارو را به لیست اقلام دارویی کشور اضافه کنند.
دلیل اضافه شدن پکسلووید به فهرست اقلام دارویی کشور تنها مصرف دارو در جامعه نیست بلکه حتی اگر بخواهیم در کشور کارآزمایی‌های بالینی بر اساس شرایط کشور خودمان طراحی کنیم نیاز است که حتماً جزء لیست دارویی کشور باشد که بتواند کد اخلاق بگیرد و مورد مطالعه قرار بگیرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »