بنياد مسيحي ايرانيان
new

قتل ۱۱ مسیحی در نیجریه همزمان با کریسمس تروریست‌های

سلامگرای بوکوحرام ضمن به آتش کشیدن یک درمانگاه و یک کلیسا، کشیش را ربودند و ۱۱ مسیحی را در نیجریه بقتل رساندن
تروریست‌های اسلامگرای بوکوحرام، در حمله‌ای در شمال شرقی نیجریه، ضمن به آتش کشیدن یک درمانگاه و یک کلیسا، کشیش را ربودند و ۱۱ مسیحی را هم به قتل رساندند.
اسلامگرایان تندرو بوکوحرام روز جمعه ۵ دی، ۲۵ دسامبر همزمان با جشن کریسمس به یک روستای مسیحی نیشین در شمال شرق نیجریه حمله کرده و یک کلیسا را به آتش کشیدند و ۱۱ تن از مسیحیان را به قتل رساندند. همچنین کشیش این کلیسا نیز توسط مهاجمان ربوده شده است.
شاهدان عینی گفته اند که تروریست‌هایی که سوار بر موتور سیکلت و کامیون بودند به روستای «پمی – Pemi» حمله ور شدند و ضمن تیراندازی بی‌وقفه، خانه‌ها را هم به آتش کشیدند، آنان دست به غارت هدایایی زدند که قرار بود در جریان جشن کریسمس توزیع شود. مقامات امنیتی در روزهای اخیر نسبت به افزایش خطر حملات اسلامگرایان تندرو هشدار داده بودند.
گفته می شود اکنون تعداد تلفات ۱۱ نفر است که ممکن است به بیش از این هم افزایش پیدا کند؛ چرا که ساکنان روستا هنگام حمله تروریست‌ها، به حومه روستا فرار کردند که از آن زمان تاکنون اثری از آن‌ها یافت نشده است.
منابع محلی همچنین اعلام کردند افراد مسلح روز پنجشنبه به یک جامعه مسیحی در «گارکیدا – Garkida» در همسایگی ایالت «آداماوا – Adamawa» حمله و انبارهای مواد غذایی و دارویی را غارت کردند.
این روستا در فاصلهٔ ۲۰ کیلومتری چیبوک قرار دارد؛ جاییکه گروه بوکوحرام شش سال پیش ۲۰۰ دختر را از یک مدرسه ربوده بودند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »