بنياد مسيحي ايرانيان
new

قتل یک امام جمعه اهل سنت در ایران توسط افراد ناشناس .

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از کشته شدن یک امام جمعه اهل سنت در این استان خبر داد. این روحانی توسط افراد مسلح ناشناس به رگبار بسته شده است. عاملین این اقدام مسلحانه تا کنون شناسایی نشدند.
سردار احمد طاهری، فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان روز سه ‌شنبه ۱۰ خرداد به خبرگزاری تسنیم گفت در پی تیراندازی در محور انگوری به کلات شهرستان سربازدر استان سیستان و بلوچستان، مولوی محمد کریم حملی، امام جمعه اهل سنت کشته شد. این حادثه ساعت ۱۹ روز دوشنبه به وقت محلی روی داده است.
برخی رسانه‌های ایران نوشتند مولوی محمد کریم حملی امام جمعه موقت اهل تسنن شهرستان سرباز در استان سیستان و بلوچستان توسط افراد ناشناس ترور شده است.
به گفته فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان مولوی محمد کریم حملی در حین بازگشت از شهرستان ایرانشهر در کمین افراد مسلح ناشناس افتاده و بر اثر تیراندازی آنها مجروح و به درمانگاه منتقل شده اما بر اثر شدت خونریزی فوت کرده است
احمد طاهری همچنین تصریح کرد: «بلافاصله پس از وقوع این جنایت، تیمی مجرب از کارآگاهان پلیس آگاهی استان و شهرستان سرباز مامور شناسایی و دستگیری ضاربان شدند و تلاش گسترده خود را برای دستگیری قاتلان آغاز کرده‌اند که به محض حصول نتیجه اطلاع رسانی خواهد شد».
رسانه‌ها و مقامات ایرانی درباره هویت و انگیزه عاملان این حمله مسلحانه تا کنون اظهارنظر نکردند.
قتل دو روحانی سنی در اوایل سال
اوایل سال جاری نیز قتل دو روحانی اهل سنت به نام‌های “پژمان” و “خوجه” در گنبد کاووس رسانه‌ای شده بود. این دو روحانی حوزه علمیه بندرترکمن نیز به ضرب گلوله کشته شده‌ بودند.
خبرگزاری مهر در آن زمان از قول رئیس کل دادگستری استان گلستان نوشته بود که پرونده این قتل “به صورت ویژه” رسیدگی می‌‌شود. تا کنون اما خبری از دستگیری یا شناسایی متهمان منتشر نشده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »