بنياد مسيحي ايرانيان
new

قتل فجیع یک مُبشر مسیحی ۱۹ ساله در اوگاندا توسط اسلامگرایان افراطی

اسلامگرایان تندرو در شرق اوگاندا با حمله به قایقی که یک جوان مُبشر مسیحی در آن مشغول ماهیگیری بود، او را با ضربات چوب به قتل رساندند.
به گزارش سرویس ترجمه «محبت نیوز»- استفان موکاما یکی از بازماندگان این حمله گفت که به همراه دانته تامبیکا، معروف به پاتریک، در ۳۱ آگوست در دریاچه ای نزدیک محل سکونتشان مشغول ماهیگیری بودند که گروهی از اسلامگرایان به آنها حمله کردند و دوستش را به قتل رساندند.
به نوشته morningstarnews، موکاما می گوید: ” ۵ اسلامگرای افراطی پس از ورود به قایق ما را کافر خطاب کردند و گفتند که با تبلیغ مسیحیت در منطقه سعی در تخریب باور و اعتقادات مسلمانان داریم، ما آنها را می شناختیم و می دانستیم که از اعضای یک گروه تندرو اسلامی هستند به همین دلیل سکوت کردیم و پاسخی ندادیم اما آنها به ما گفتند که باید حکم قرآن را درباره شما اجرا کنیم و ما را تهدید به مرگ کردند.”
موکاما در ادامه افزود:” اسلامگرایان افراطی پس از آن به ما گفتند که باید مسلمان شوید و دست از تبلیغ مسیحیت بردارید که ما پاسخ دادیم فقط به خدای حقیقی ایمان داریم و هرگز مسلمان نخواهیم شد، حتا اگر به قیمت جانمان تمام شود و پس از این نیز کلام خداوند را در بین مردم بشارت خواهیم داد.”
به گفته موکما، اسلامگرایان تندرو با شنیدن این پاسخ از آنها با چوب هایی که در دست داشتند به آنها حمله کردند که وی خود را در آب انداخت و شنا کنان به سمت ساحل فرار کرد اما دانته تامبیکا که شناگر خوبی نبود نتوانست از دست مهاجمان بگریزد و زیر ضربات آنها جان خود را از دست داد.
موکما گفت: ” با رسیدن به ساحل از دوستانم درخواست کمک کردم اما زمانی که با آنها به محل بازگشتیم، مهاجمان رفته بودند و اثری از قایق نبود. مسیحیان منطقه روز بعد جسد تامبیکا را در حالیکه دست و پاهایش را با طناب بسته بودند در آب، نزدیک خط ساحلی پیدا کردند.”
به گفته منابع مطلع، پدر تامبیکا نیز یک مبشر مسیحی بود که همواره پسرش را تشویق به بشارت انجیل می کرد و مسلمانان منطقه پس از اینکه او پنج جوان مسلمان را به سوی مسیح هدایت کرد، او را زیر نظر گرفتند. پدر تامیکا تا قبل از مرگش در سال ۲۰۱۹ شبانی حدود سی نوکیش مسیحی را در این قسمت از اوگاندا عهده دار بود و یکی از مبشرین فعال مسیحی منطقه محسوب می شد.
به گزارش سازمان اوپن دورز، مسیحیان در شرق اوگاندا، به ویژه کسانی که دارای پیشینه های اسلامی هستند با آزار و اذیت شدید از سوی مسلمانان روبرو هستند به طوریکه طی سالهای اخبر بسیاری از مسیحیان مورد حمله اسلامگرایان تندرو قرار گرفته و کشته شده اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »