بنياد مسيحي ايرانيان
new

قائم مقام سازمان تبلیغات: ۸.۵ میلیون زن مستعد باروری داریم، افزایش جمعیت باید مطالبه شود

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی ایران با اشاره به پیشنهاد دولت برای تخصیص ۱۲ هزار میلیارد تومان در بودجه سال آینده برای افزایش جمعیت گفت که «۸.۵ میلیون خانم مستعد باروری در کشور» وجود دارد و باید «فرهنگ‌ سازی و مطالبه» افزایش جمعیت در اولویت باشند.
به گزارش خبرگزاری مهر، روح‌الله حریزاوی با ارائه آماری درباره افزایش جمعیت ایران گفته است باید به رسیدن به وضعیت مطلوب افزایش جمعیت، تعداد نوزادان متولد شده ۷۵۰ هزار نفر در سال بیشتر از آمار فعلی شوند.
کاهش نرخ رشد جمعیت در ایران از نگرانی‌های حکومت به ویژه رهبر جمهوری اسلامی است و علی خامنه‌ای در سال‌های اخیر بارها خواستار افزایش جمعیت تا ۱۵۰ میلیون نفر شده است و مجلس ایران نیز به تازگی «طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» را تصویب کرده است.
علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس ایران، پیش از این با اشاره به بودجه ۱۲ هزار میلیارد تومانی برای اجرای طرح‌هایی چون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» گفته بود هدف از این طرح تشویق جوانان به ازدواج و فرزند آوری است.
قانون جدید همچنین دسترسی به سقط جنین، وسایل پیشگیری و خدمات داوطلبانه عقیم‌ سازی را محدود می‌ کند که کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل متحد آن را «نقض مستقیم حقوق زنان بر اساس قوانین بین‌ المللی» دانسته‌ و خواستار لغو آن شده‌اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »