بنياد مسيحي ايرانيان
new

فرمانده پلیس ایران: نیروهای جدید به مرزهای شمال غربی اعزام شدند

حسین اشتری، فرمانده پلیس ایران، روز شنبه گفت که «تجهیزات و نیروهای جدید به مرزهای» شمال غربی ایران فرستاده شده‌اند.
به گزارش خبرگزاری مهر، او که صبح روز شنبه، ۱۷ مهر، با خبرنگاران سخن می‌ گفت، بدون ارائه جزئیات گفت «تمام موانع» برداشته شده و «هیچگونه مشکل امنیتی نداریم».
وضعیت مرزهای شمال غربی ایران پس از آن که جمهوری اسلامی در مرزهای مناطق آزاد شده آذربایجان در درگیری میان این کشور و ارمنستان، اقدام به برگزاری مانور نظامی کرد، توام با تنش‌ سیاسی بوده است.
رهبر جمهوری اسلامی و مقامات کشوری و لشکری جمهوری اسلامی به صراحت جمهوری آذربایجان را متهم به «آوردن اسرائیل به مرزهای ایران» کرده‌اند و دلیل نمایش‌ های نظامی را پیام مخالفت با این موضوع می‌ دانند، ولی رئیس‌ جمهوری آذربایجان این اتهام را رد کرده است.
همچنین اختلاف درباره تعرفه حمل و نقل و گرفتن عوارض از رانندگان ایرانی که از خاک آذربایجان عبور می‌ کنند، منجر به بازداشت دو راننده ایرانی شد.
بستن مرز هوایی ایران به روی پروازهای آذربایجان و تعطیلی دفتر نمایندگی رهبر جمهوری اسلامی در باکو از جمله رویدادهایی بوده است که به دنبال تنش بین دو کشور رخ داده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »