بنياد مسيحي ايرانيان
new

فرانسه:۱۶۰مهاجر از اردوگاهی در شهر نانت تخلیه شدند

حدود ۱۶۰ مهاجر روز دوشنبه از اردوگاهی در یک جمنازیوم ورزشی در شهر نانت تخلیه شده و پس از آن به خوابگاه ها و مراکز پذیرایی انتقال داده شدند. این مهاجران از یک سال به اینسو در جمنازیوم به سر می بردند.

شهرداری نانت روز دوشنبه ۲۱ دسامبر تأیید کرد که این تنها تخلیه یک اردوگاه نیست بلکه انتقال این مهاجران به سرپناه هاست. بیشتر ساکنان این سالن ورزشی از کشور های اریتریا و سودان هستند که تقریباً یک سال را دراین سالن سپری نمودند.

ایو پاسکو متخصًص سیاست های مهاجرت دراروپا و استاد دانشگاه نانت گفت: «آنها اجازه نمی دهند که این بی سرپناهان به شیوه خود زندگی کنند.» وی گفت که قبل از عملیات تخلیه این سالن ورزشی توجه مناسبی به ساکنان آن صورت نگرفته بود.

فرانسه: حدود ۶٠ مهاجر در متروکه ای در شهر نانت ساکن شدند

حدود ۱۲۰ نفر از ساکنان این سالن ورزشی از جمله خانواده ها و کودکان به خوابگاه دولتی “مانو” که ویژه مهاجران است فرستاده شدند و بقیه در مراکز استقبال دیگر در شهر منتقل گردیدند.

سازمان “لوتر سانتین” می گوید که تخلیه نمودن عاجل این ارودگاه توسط مقامات مناسب نیست زیرا از یک سو ایام تعطیلات سال نو است و از سوی دیگر اردوگاه جمنازیوم در حال حاضر مکان مناسبی بود برای مهاجران و همچنان از سیستم مرکز گرمی و برق برخوردار بود.

این سازمان در صفحه فس بوک خود نوشته است که به ساکنان این اردوگاه قبلا خبر داده نشده بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »