بنياد مسيحي ايرانيان
new

فایل لو رفته از جلسه حداد عادل؛ اعتراف به «اشتباه خیلی فاحش» در تیراندازی به «زنان و نوجوانان» در زاهدان .

بر اساس فایل صوتی لو رفته از یک جلسه «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی» به ریاست غلامعلی حداد عادل، دبیر این شورا به «اشتباه خیلی فاحش» نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی در کشتار مردم زاهدان در جریان «جمعه خونین» این شهر اعتراف می‌کند.
رضا داوری، دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در این جلسه می‌گوید: «کسی که بالای کلانتری بوده و تیراندازی کرد اشتباه خیلی فاحشی کرد و منطقه‌ای را هدف قرار داده که تعدادی از مردم از جمله زنان، مردان و نوجوانان کشته شدند.»
این فایل صوتی که از سوی گروه هکری بلک‌ریوارد به دست آمده، اولین بار در اختیار ایران اینترنشنال قرار گذاشته شده .
در تیراندازی نیروهای امنیتی در روز جمعه هشتم مهرماه در زاهدان، به گزارش سازمان‌های حقوق بشری، حدود صد نفر از جمله زنان و کودکان کشته شدند.
مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان بارها خواستار محاکمه عاملان این کشتار شده است.
در جلسه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی، همچنین داوری درباره مولوی عبدالحمید گفت که باید «شرایط و جایگاه» امام جمعه اهل سنت زاهدان را در منطقه «درک کرد».
او افزود که مولوی عبدالحمید با وجود انتقادها از جمهوری اسلامی «دستور اقدام، نافرمانی و ورود به میدان» صادر نکرد.
این در حالی است که بر اساس بخشی از بولتن محرمانه فارس، خبرگزاری وابسته به سپاه که توسط گروه هکری بلک‌ریوارد منتشر شده، رهبر جمهوری اسلامی در واکنش به «جمع‌بندی» شورای عالی امنیت ملی و نیروی انتظامی مبنی بر بازداشت مولوی عبدالحمید «دستور» داده‌ او «نباید بازداشت شود. بلکه باید بی‌آبرو شود».
مولوی عبدالحمید، پیشتر در پیامی به رویکرد هیئت اعزامی رهبر جمهوری اسلامی به استان سیستان و بلوچستان اعتراض کرد و گفت که این هیئت، دست به تهدید و ارعاب بیشتر زده است.
«تاثیر ذغال خوب»
همچنین حداد عادل در این جلسه گفت که شورای ائتلاف نیرویی ندارد و اعضای این جلسه باید «حضور در جلسات» را جدی بگیرند.
او گفت: «مدت‌ها بود چنین حدنصابی [برای تشکیل جلسه] نداشتیم. حالا دلیل اولش حتما علاقه و توجه دوستان است، شاید آن ذغال خوب هم بی‌تاثیر نبوده باشد.»
حداد عادل با این حال توضیح بیشتری درباره تاثیر «ذغال خوب» در شرکت بیشتر افراد در این جلسه ارائه نکرد.
پیشتر در بولتن فاش شده از خبرگزاری فارس آمده بود که رهبر جمهوری اسلامی به حداد عادل گفته «نیروهای شما در این شلوغی‌های اخیر کجا بودند؟…باید مدیریت و سازماندهی به گونه‌ای باشد که نیروهای جریان انقلاب و شورای ائتلاف به میدان بیایند».
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »