بنياد مسيحي ايرانيان
new

غرق شدن دست‌کم ۲۳ پناهجوی دیگر در نزدیک ساحل صفاقس در تونس

واژگون شدن قایق باعث کشته شدن شماری از پناهجویانی شد که تلاش داشتند خود را از طریق دریای مدیترانه به ایتالیا برسانند. هلال احمر تونس اعلام کرد امدادگران موفق به نجات جان ۷۰ نفر دیگر از پناهجویان شده‌اند.

یک حادثه دردناک دیگر در آب‌های دریای مدیترانه. دست‌کم ۲۳ نفر از پناهجویانی که قصد رساندن خود به ایتالیا را داشتند، در اثر واژگون شدن قایق، جان خود را از دست داده‌اند. این حادثه در نزدیکی سواحل تونس روی داده است.

امدادگرایان موفق به نجات جان ۷۰ نفر دیگر از پناهجویان شده‌اند. این پناهجویان قصد داشتند از لیبی خود را به لامپدوسا، واقع در ایتالیا برسانند.

گفته می‌شود قایق دیگری نیز در نزدیکی ساحل صفاقس در تونس غرق شده، اما ۳۹ پناهجوی این قایق توسط امدادگران نجات یافته‌اند.

 

این نخستین باری نیست که قایق‌های حامل پناهجویان در نزدیکی ساحل صفاقس دچار سانحه می‌شوند. در ماه آوریل نیز ۲۱ نفر دیگر از پناهجویانی که قصد رساندن خود به اروپا را داشتند، جان خود را در آب‌های این منطقه از دست داده بودند. در ماه مارس سال جاری نیز، در حادثه مشابهی، ۳۹ پناهجو جان باختند.

سازمان بین‌المللی مهاجرت اعلام کرد که تنها در سال ۲۰۱۹، بیش از ۱۲۰۰ پناهجو در مسیر خود به سوی اروپا در دریای مدیترانه جان خود را از دست داده‌اند.

طی این مدت ۱۲ هزار نفر به علت وضعیت وخیم اقتصادی و فقدان حقوق اجتماعی تلاش کرده بودند، از تونس و لیبی خود را به اروپا برسانند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »