بنياد مسيحي ايرانيان
new

علی مطهری: عقل طالبان از ما بیشتر است

علی مطهری، نایب‌ رئیس پیشین مجلس، در واکنش به برخی مواضع طالبان در افغانستان، روز سه‌ شنبه ۹ شهریور در توئیتر نوشت که طالبان «عقل شان از ما بیشتر است».
آقای مطهری که شورای نگهبان صلاحیت او را برای انتخابات مجلس و سپس انتخابات ریاست‌ جمهوری ۱۴۰۰، به‌ دلیل مواضع انتقادی‌ اش رد کرد، در این پیام توئیتری نوشت اینکه طالبان گفته‌ اند به پیمان‌های منطقه‌ ای و بین‌المللی پایبندند و خواهان روابط حسنه با آمریکا هستند «نشان می‌دهد که عقل‌ شان از ما بیشتر است و حمله به سفارت آمریکا را در دستور ندارند».
اشاره علی مطهری به اشغال سفارت آمریکا پس از پیروزی انقلاب و گروگان‌ گیری ۴۴۴ روزهٔ دیپلمات‌های آمریکایی در ایران است که منجر به قطع روابط جمهوری اسلامی با ایالات متحده شد و در طی چهار دههٔ گذشته روبه‌ روز خصمانه‌ تر شده است.
نایب‌ رئیس پیشین مجلس ایران که به اتخاذ «مواضع ضد زن با تأکید بر اجباری بودن حجاب»» مشهور است، در ادامه پیام توئیتری خود نوشت طالبان «اگر به آزادی بیان و حقوق زنان هم پایبند باشند، می‌توان به آنها امیدوار بود».
در هفته‌ های اخیر گزارش‌ های متعددی درباره نقض حقوق شهروندی زنان، ممانعت از بازگشت برخی زنان به کار و گسترش دامنه حجاب اجباری در افغانستان منتشر شده و نگرانی‌های گسترده‌ ای را در سطح بین‌المللی برانگیخته است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »