بنياد مسيحي ايرانيان
new

علی مطهری: حجاب در ایران اختیاری است!

علی مطهری٬ نماینده سابق مجلس و نامزد انتخابات ریاست جمهوری پیش رو٬ مدعی گردید: «حجاب در ایران اختیاری است و در اندازه برداشتن روسری اشکالی ندارد.»
به گفته علی مطهری وضعیت حجاب در ایران اختیاری است و ۸۰ درصد مردم آن را قبول دارند.
او در مصاحبه با پایگاه خبری رویداد۲۴ تاکید کرد که ۲۰ درصد باقی‌مانده مردم نیز به طور نسبی حجاب را قبول دارند و نباید با آنان برخورد کرد. مطهری گفت که وضعیت حجاب در ایران در حد قابل قبول است و با برخوردهایی چون جریمه کردن خودروها و یا گشت ارشاد و برخورد سختگیرانه مخالف است.
او اضافه کرد: «اگر در موارد نادری فردی روسریش را هم برداشت باید از کنار آن گذشت و او را بازداشت نکرد.»
این نماینده سابق مجلس تاکید کرد:‌«موضوع حجاب مشکل امروز جامعه نیست» و افزود: «مردم با اراده خودشان حجاب را قبول دارند. اما برخی می‌گویند باید آزاد باشیم. معتقدم حجاب الان اختیاری است. حجاب اجباری آن چیزی است که طالبان می‌گفت.»
علی مطهری پیش از این نیز در دی ماه ۱۳۹۷ زمانی که نایب رئیس مجلس دهم بود در سخنرانی‌ که در یک همایش برگزار شد گفت اگر رفراندومی درباره حجاب اجباری برگزار شود «حتی بعضی بدحجاب‌ها هم به حجاب رأی می‌دهند».
اختیاری بودن حجاب در ایران از سوی علی مطهری در حالی مطرح می‌شود که بسیاری از زنان ایران به دلیل برداشتن حجاب در فضاهای عمومی و مبارزه با حجاب اجباری بازداشت و زندانی شده و در مواردی مجبور به ترک خاک ایران شده‌اند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »