بنياد مسيحي ايرانيان
new

عراقچی: در صورت رفع تحریم‌ها، به غنی‌سازی پایان می‌دهیم

معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفته است که غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم توسط ایران “به سرعت و به راحتی” قابل بازگشت است. او شرط این امر را برداشته شدن تحریم‌ها از سوی آمریکا دانسته است.
سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران، چهارشنبه ۱۷ دی‌ماه در گفت‌وگویی اختصاصی که خبرگزاری ایسنا نقل کرده، گفته است چنانچه تحریم‌های بین‌المللی رفع شود و ایران از “توافق هسته‌ای” سود ببرد، این کشور “به تعهدات هسته‌ای خود بازمی‌گردد”.
معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران تأکید کرد هرچند ایران در سایت فردو به غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم دست زده است، اما این روند “می‌تواند به سرعت و به راحتی معکوس شود”.
ایران غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم را از سر گرفت
عراقچی با اشاره به اثرات زیانبار تحریم‌ها برای ایران می‌گوید که در چهار سال گذشته به عنوان یک دیپلمات “لحظه‌ای را برای اطمینان حاصل کردن از رفع دوباره تحریم‌ها از دست” نداده است.
او در مورد احتمال بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای (برجام) گفت: «ما از بازگشت آن‌ها استقبال می‌کنیم اما برای بازگشت‌شان التماس نخواهیم کرد.»
با توجه به انتقال قدرت در کاخ سفید تا ۱۲ روز دیگر (۲۰ ژانویه) معاون سیاسی وزیر خارجه ایران گفت، ایران “منتظر می‌ماند تا ببیند دولت بایدن چگونه می‌خواهد به توافق و تعهداتش بازگردد”.
این درحالیست که آیت‌الله خامنه‌ای، روز جمعه (۱۹ دی‌ماه) تصریح نمود که جمهوری اسلامی اصراری به بازگشت ایالات متحده به برجام ندارد و بازگشت آمریکا تنها زمانی برای این حکومت معنا پیدا می‌کند که تحریم‌ها لغو شوند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »