بنياد مسيحي ايرانيان
new

عراقچی: آمریکا باید ۱۵۰۰ تحریم دوره ترامپ را لغو کند

معاون سیاسی وزارت خارجه ایران از آمریکا خواست ۱۵۰۰ تحریم وضع شده دوران ترامپ را بردارد. او گفت ایران بر سر لغو همه تحریم‌ها با کشورهای ذیربط در توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ مذاکره می‌کند و نه گام به گام و یا مرحله‌ای.
عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه در مصاحبه با تلویزیون دولتی ایران درباره جزئیات مذاکرات وین گفت که جمهوری اسلامی خواهان رفع کامل تحریم‌های وضع شده دوران ترامپ است.
عراقچی در ادامه مصاحبه خود افزود: «به گام به گام و مرحله به مرحله بودن لغو تحریم‌ها اعتقادی نداریم و حتما باید رفع تحریم‌ها را راستی‌آزمایی کنیم و بعد اقدامات‌مان را انجام دهیم.»
معاون سیاسی وزیر خارجه ایران گفت فهرست تحریم‌هایی که باید لغو شوند طولانی است و از ۱۵۰۰ تحریم می‌گذرد. این تحریم‌ها به گفته عراقچی شامل تحریم‌های موضوعی و تحریم‌های مربوط به افراد و موسسات می‌شود.
عراقچی در ادامه خاطرنشان کرد که اگر مشاهده شود طرف‌های مقابل، تعهدات‌شان را انجام نمی‌دهند، ایران نیز تعهدات برجامی خود را مثل دو سال گذشته کاهش می‌دهد.
تاکید عراقچی بر برداشته‌شدن یکباره تحریم‌ها یک روز پس از آن طرح می‌شود که یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا که در دومین دور گفتگوهای هسته‌ای بین نمایندگان سیاسی کشورهای ۴+۱ (بریتانیا، فرانسه، چین، روسیه و آلمان) با ایران شرکت کرده بود گفت پافشاری ایران بر لغو همه تحریم‌های وضع شده دوره دونالد ترامپ می‌تواند مذاکرات برای احیای توافقنامه برجام را به بن‌بست بکشاند.
مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا اما تاکید کرد ایالات متحده آماده است “تحریم‌های ناسازگار با برجام” را بردارد اما تحریم‌های دیگر همچنان پابرجا می‌ماند.
او همچنین گفت آمریکا حق دارد ایران را در موارد غیرهسته‌ای مثل حقوق بشر و تروریسم تحریم کند.
تا کنون دو دور از مذاکرات هسته‌ای بر سر احیای دوباره برجام در وین برگزار شده است. قرار است روز چهارشنبه ۱۴ آوریل (۲۵ فروردین) این گفت‌وگوها در سطح معاونین وزارت خارجه کشورهای شرکت‌کننده در توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ ادامه یابد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »