بنياد مسيحي ايرانيان
new

ظریف در یک روز دو کارت زرد از مجلس دریافت کرد

جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت مجلس ظریف را به “تماس با یک افسر اسرائیلی” پیش از کشته شدن قاسم سلیمانی متهم کرده است. نماینده پاکدشت نیز از فقدان “دیپلماسی اقتصادی” در وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی انتقاد کرده است.
دو کارت زرد به محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در یک روز؛ مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۳۰ دی (۱۹ ژانویه) توضیحات وزیر امور خارجه را قانع‌کننده تشخیص نداده است.
دو کارت زرد در رابطه با دو انتقاد متفاوت؛ انتقاد نخست از عملکرد وزارت امور خارجه و شخص محمدجواد ظریف از سوی جواد کریمی قدوسی مطرح شده است.
کریمی قدوسی که عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی است، مدعی شده بود که وزارت امور خارجه سه هفته پس از حمله پهپادی آمریکا به خودروی حامل قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس، برای مذاکره با آمریکا تلاش کرده است.
کریمی قدوسی حتی مدعی شده است که محمدجواد ظریف پیش از کشته شدن قاسم سلیمانی در جریان حمله پهپادی آمریکا، “با یک افسر اسرائیلی دیدار داشته است”.
این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در سخنان خود گفته بود: «بوی گند برجام مردم را آزرده کرده است.»
توضیحات “قانع‌کننده” نبود
از سوی دیگر، فرهاد بشیری، نماینده پاکدشت نیز در جلسه علنی مجلس از فقدان “دیپلماسی اقتصادی” در وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی انتقاد کرده بود.
خبرگزاری فارس با انتشار گزارشی از این جلسه علنی اعلام کرده است که در پایان اظهارات این دو نماینده و همچنین توضیحات وزیر امور خارجه، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس خواستار رای‌گیری شده است.
این خبرگزاری در ادامه گزارش خود نوشته است: «در ادامه جلسه نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۹۰ روی موافق، ۱۳۸ رای مخالف و ۱۲ رای ممتنع از مجموع ۲۵۹ نماینده حاضر در جلسه علنی توضیحات وزیر امور خارجه را قانع کننده ندانستند و بر این اساس ظریف امروز دومین کارت زرد را از مجلس دریافت کرد.»
باید یادآور شد که با جابه‌جایی سیاسی در کاخ سفید و احتمال بازگشت آمریکا به برجام، بحث بر سر گفت‌وگو و مذاکره با ایالات متحده در بین طیف‌های مختلف سیاسی در جمهوری اسلامی تشدید شده است
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »