بنياد مسيحي ايرانيان
new

ظریف: توان رئیس‌جمهور شدن را در خود نمی‌بینم

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران می‌گوید که توان رئیس‌جمهور شدن را در خود نمی‌بیند و به همین دلیل نامزد انتخابات سال ۱۴۰۰ نخواهد شد.

محمدجواد ظریف در گفت‌وگو با تلویزیون «طلوع نیوز» افغانستان که متن آن روز سه‌شنبه دوم دی منتشر شد، به صراحت نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری را رد کرد و گفت: «من توان خودم را می‌دانم و آن کار را در توان خود نمی‌بینیم».

پیشتر، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران نیز نامزدی در انتخابات ۱۴۰۰ را رد کرده و به سایت «انتخاب» گفته بود: «هیچ برنامه ای برای ۱۴۰۰ ندارم اما درباره تقدیر اگر صحبت می‌کنید که چه مقدر کرده، من از کجا بدانم».

در حال حاضر از افراد مختلفی برای نامزدی در انتخابات آینده ریاست‌جمهوری ایران نام برده می‌شود، از حسین دهقان که مشاور نظامی رهبر جمهوری اسلامی و از فرماندهان سابق سپاه است، تا چهره‌هایی چون محمدباقر قالیباف، علی لاریجانی، پرویز فتاح، مهرداد بذرپاش، محسن رضایی و سعید محمد که همگی دارای سوابق نظامی و سپاهی هستند.

مجلس شورای اسلامی روز ۳۰ آذر با ممنوعیت نامزدی نظامیان در انتخابات مخالفت کرد و عملا راه را برای حضور آن‌ها باز کرد.

انتخابات ریاست‌جمهوری قرار است ۲۸ خرداد سال آینده برگزار شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »