بنياد مسيحي ايرانيان
new

ظریف: ایران در مورد برجام مذاکره مجدد نمی‌کند

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی می‌گوید، آمریکا از برجام خارج شده و این کشور باید به تعهدات خود پایبند بماند. محمدجواد ظریف اعلام کرده است که متن توافق هسته‌ای نهایی شده و ایران الزامی برای مذاکره مجدد نمی‌بیند.
پیام‌های رسانه‌ای دولت‌های جمهوری اسلامی و آمریکا بر سر توافق هسته‌ای همچنان ادامه دارد. در پی انتشار مصاحبه جو بایدن با فرستنده خبری “سی‌بی‌اس”، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی نیز روز یکشنبه ۱۹ بهمن (هفتم فوریه) در گفت‌وگویی با شبکه دو صداوسیما شرکت جست.
او در این برنامه تلویزیونی تصریح کرد: «برجام با توجه به عدم موافقت جمهوری اسلامی ایران در مورد سایر موضوعات، نهایی شده و مذاکره مجددی در این ارتباط نخواهیم داشت.»
وزیر امور خارجه ایران تلویحا افزودن فعالیت‌های موشکی ایران و عملکرد سیاسی این کشور در منطقه را به مذاکرات آتی رد کرده است.
جو بایدن در مصاحبه خود با شبکه “سی‌بی‌اس” اعلام کرده بود که بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای منوط به رعایت تعهدات برجامی از سوی ایران است.
باید یادآور شد که افزایش غنی‌سازی اورانیوم به میزان ۲۰ درصد از جمله مواردی است که ناخشنودی تروئیکای اروپایی و همچنین آمریکا را در پی داشته است.
ظریف در مصاحبه خود با شبکه دو صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران تاکید کرده است که آمریکا از توافق هسته‌ای خارج شده و از این رو، این کشور باید به توافق هسته‌ای بازگردد.
وزیر امور خارجه ایران همچنین تاکید کرده است که آمریکا باید «ضمانت‌هایی بدهد که اقداماتی نظیر آن چیزی که دولت آمریکا [دولت ترامپ] اتخاذ و طی آن توافق هسته‌ای را نقض کرد، تکرار نشود.»
محمدجواد ظریف از دولت بایدن درخواست کرده است که در رویکرد خود نسبت به توافق هسته‌ای تجدید نظر کرده و به تعهدات پیش‌بینی‌شده در توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ پایبند بماند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »