بنياد مسيحي ايرانيان
new

طرح جدید دولت انگلیس علیه پناهجویان با برچسب گذاری الکترونیکی.

در پی حکم دادگاه حقوق بشر اروپا (ECHR) مبنی بر لغو پرواز حامل پناهجویان به رواندا، دولت انگلیس از اجرای طرح آزمایشی یکساله “برچسب گذاری الکترونیکی پناهجویان” با هدف ردیابی اطلاعات آنها خبر داد.
«پناهجویانی که از مسیرهای خطرناک خود را به انگلستان می رسانند، به احتمال زیاد براساس طرح جدید وزارت کشور انگلیس با برچسب‌های الکترونیکی نشانه گذاری شوند.
با اجرای این طرح، پناهجویانی که تعهدات خود را اجرایی نکنند تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس درباره این طرح گفت آنچه اهمیت دارد این است که مطمئن شویم پناهجویان نمی‌توانند خود را در کشور پنهان کنند.
کارشناسان و فعالان حقوق بشری تاکید کرده‌اند که وزرای دولت انگلیس، رویکردی «تنبیهی» اتخاذ کرده‌اند که با پناهجویان مانند «جنایتکار» برخورد می‌کند.
دولت انگلیس بدون اثبات این موضوع که طرح مذکور نتایج مثبتی را در بر دارد، آن را پیش می‌برد.
پناهجویانی که از این طریق برچسب ‌گذاری می‌شوند متعهد به رعایت برخی از موارد خواهند شد و در صورت نقض برچسب‌ گذاری، تحت پیگرد و بازداشت قرار خواهند گرفت.
افرادی که از طرح اخراج به «رواندا» رهایی یافته‌اند احتمالن نخستین کسانی خواهند بود که مشمول این ردیابی و برچسب ‌گذاری الکترونیکی خواهند شد.
«انور سولومون»، رئیس اجرایی شورای پناهندگان، می‌گوید «این وحشتناک
است که دولت انگلیس قصد دارد با پناهجویان به عنوان جنایتکار رفتار کند.»
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »