بنياد مسيحي ايرانيان
new

طرح «جداسازی اسلامی» پارک های تهران اجرایی شد .

یک عضو شورای شهر تهران از تایید و اجرای زنانه-مردانه کردن برخی از پارک‌های تهران خبر داده و می‌گوید که در این طرح بیش از ۲۰۰ پارک به زنان اختصاص می‌یابد. به گفته او، این تصمیم به دلیل ”تقاضای زیاد مردم” گرفته شده است.
«محبت نیوز»- محمد آقامیری، عضو شورای شهر تهران، در واکنش به انتشار بنری از سردر یک پارک در منطقه ۱۴ شهرداری تهران مربوط به ممنوعیت ورود مردان به پارک، برنامه حصارکشی جنسیتی در صدها پارک پایتخت ایران را تأیید کرد.
او روز شنبه ۲۰ فروردین در گفت‌وگو با پایگاه خبری «دیده‌بان ایران» گفت که «بالای ۲۰۰ پارک مختص بانوان و مادر و کودکان خواهد شد» و درباره این تصمیم نیز مدعی شد که به باور او، حضور مردان در پارک‌ها «به صلاح بانوان نیست».
به گفته این عضو شورای شهر تهران، شماری از پارک‌های پایتخت به این خاطر زنانه-مردانه شده‌اند که ”یک مادر به دور از چشم نامحرم به راحتی بتواند با فرزندش بازی کند”.
او از اختصاص بیش از۲۰۰ پارک به زنان خبر داد و گفت که به این ترتیب، ”زنان ما می‌توانند در این پارک‌ها به‌راحتی ورزش، مطالعه و یا با فرزندانشان تفریح کنند”.
آقامیری از ”تقاضای زیاد مردم تهران” به عنوان دلیل اختصاص برخی از پارک‌های پایتخت به زنان یاد کرد و افزود: «ما فقط خواسته مردم را اجرا کردیم. در پارک‌ها مردان غریبه و جوانان نامحرم حضور دارند و این به صلاح بانوان نیست».
بسیاری از منتقدان این طرح را علاوه بر جداسازی زنان و مردان در فضای عمومی شهری، موجب جدا کردن اعضای خانواده از یکدیگر، همچنین محرومیت شماری از شهروندان مانند مردان سالمند و بازنشسته از دسترسی به بوستان‌های محلی می‌دانند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »