بنياد مسيحي ايرانيان
new

طالبان خواستار توقف ورود پهپادهای آمریکا به آسمان افغانستان شد

گروه طالبان روز چهارشنبه به آمریکا در مورد ورود پهپادهای این کشور به حریم هوایی افغانستان و عواقب این اقدام هشدار داد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از توییت یکی از مقام‌های طالبان، عملیات پهپادهای آمریکایی در آسمان افغانستان «نقض تمام حقوق و قوانین بین‌المللی و همین طور تعهداتی است که آمریکا در چارچوب توافق دوحه در قطر» بر عهده گرفته است.
در ادامه این توییت آمده است: «ما از تمامی کشورها، به‌ ویژه ایالات متحده، می‌خواهیم که در رفتارشان با افغانستان تعهدات و قوانین بین‌المللی را در نظر داشته باشند… تا از عواقب منفی جلوگیری شود.»
مقامات ایالات متحده هنوز به این خواسته گروه طالبان واکنش نشان نداده‌اند.
طالبان یک ماه و نیم پیش بدون شلیک حتی یک گلوله وارد کابل شدند و ارگ ریاست جمهوری افغانستان را تصرف کردند، و پس از چند روز از تشکیل دولتی به نام «حکومت امارت اسلامی» خبر دادند.
با این حال هنوز هیچ کشوری این حکومت را به رسمیت نشناخته و نماینده این حکومت نیز اجازه سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل در آمریکا را کسب نکرد.
از سوی دیگر خواسته جدید طالبان از آمریکا در حالی مطرح می‌شود که گروه داعش هنوز در خاک افغانستان فعالیت دارد و در یک ماه گذشته مسئولیت چند حمله انتحاری را نیز بر عهده گرفته است.
طالبان می‌ گویند که با داعش ارتباطی ندارند و به این گروه اجازه فعالیت نمی‌دهند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »