بنياد مسيحي ايرانيان
new

طالبان برای کارکنان و مقامات دولتی افغانستان «عفو عمومی» اعلام کرد

تلاش صدها نفر از مردم کابل برای سوار شدن بر هواپیمای آمریکایی در حال خروج از فرودگاه کابل
گروه طالبان روز سه‌شنبه اعلام کرد همه کارکنان و مقامات دولتی در افغانستان را شامل «عفو عمومی» قرار داده است.
در بیانیه‌ای که این گروه روز سه‌شنبه، ۲۶ مرداد، منتشر کرد آمده است: «برای همه کارکنان دولت عفو عمومی اعلام می‌شود و شما با اطمینان کامل باید زندگی معمول روزانه خود را از سر بگیرید.»
پیش از این نیز طالبان گفته بود که امنیت دیپلمات‌ها و کارمندان خارجی را تامین خواهد کرد و این افراد می‌توانند به کار خود ادامه دهند.
طالبان که مدت‌ها بود بخش‌های زیادی از افغانستان را در کنترل داشت، در ظرف کمتر از یک هفته موفق شد کل این کشور را تصرف کند.
پیش از این ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان از مقام‌های دولت خواسته بود کشور را ترک نکنند و افزوده بود که این گروه قصد «انتقام» ندارد.
در مقابل تصاویر و ویدئوهای حیرت‌آوری از تلاش شماری از افغانستانی‌هایی منتشر شده است که به نوعی با نیروهای آمریکایی حاضر در افغانستان در ارتباط بوده و با آنها همکاری می‌کردند.
تصاویر تائیدنشده‌ای نیز در شبکه‌های اجتماعی همرسان می‌شود که نشان می‌دهد اعضای طالبان، افرادی را که با سفارت‌های خارجی و به ویژه نیروهای آمریکایی کار می‌کردند، پس از شناسایی مجازات می‌کنند.
در حال حاضر بیشتر سفارتخانه‌های خارجی در افغانستان، فعالیت خود را متوقف کرده و در حال خروج نیروهای خود از این کشور هستند.
با استفاده از گزارش‌های خبرگزاری فرانسه
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »