بنياد مسيحي ايرانيان
new

طالبان: ایالات متحده با اعطای کمک‌ های انسان‌ دوستانه به افغانستان موافقت کرد

طالبان روز یکشنبه ۱۸ مهر اعلام کرد که ایالات متحده با اعطای کمک‌ های انسان‌ دوستانه به افغانستان که در آستانه سقوط اقتصادی قرار دارد، موافقت کرده است اما همچنان این گروه اسلامگرا را به عنوان حاکمان جدید افغانستان از نظر سیاسی به رسمیت نمی‌ شناسد.
این اظهارات مقامات طالبان در پایان دور نخست مذاکرات آنها با ایالات متحده پس از خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان بیان شده است. واشینگتن اما هنوز درباره این مذاکرات توضیحی نداده است.
به گفته رهبران طالبان، این مذاکرات که در دوحه، پایتخت قطر، انجام گرفت، «به‌ خوبی پیش رفت» و در جریان آن واشینگتن پس از موافقت با این امر که کمک‌ های انسان‌دوستانه را نباید با مسئله به رسمیت شناختن طالبان پیوند زد، تصمیم به ادامه این کمک‌ ها گرفت.
ایالات متحده پیش از این تصریح کرده بود که این مذاکرات به هیچ وجه مقدمه‌ ای برای به رسمیت شناختن طالبان نخواهد بود، گروهی که با سرنگونی دولت مورد حمایت واشینگتن، زمام امور را در افغانستان در دست گرفته است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »