بنياد مسيحي ايرانيان
new

ضرب و شتم زندانیان سیاسی در زندان فشافویه

منابع حقوق بشری در ایران از حمله تعدادی زندانی متهم به “جرائم خطرناک” به شماری از زندانیان محبوس در زندان مرکزی تهران بزرگ (فشافویه) خبر داد‌ه‌اند. بر این اساس، در پی ضرب و شتم، شماری از این زندانیان سیاسی آسیب دیده‌ اند.
خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعلان حقوق بشر در ایران، از ضرب و شتم برخی از زندانیان سیاسی در زندان تهران بزرگ به دست زندانیان جرائم خشن خبر داده است..
بر این اساس، تعدادی از زندانیان جرائم خشن به شماری از زندانیان سیاسی زندان تهران بزرگ (فشافویه) حمله کردند و به آنان آسیب رساندند.
برخی از منابع حقوق بشری نیز ضمن تایید خبر فوق، گزارش کرده‌اند که در این حمله از “چاقو و قمه” استفاده شده است.
به نوشته هرانا، شاپور احسانی راد، پویا قبادی، اسماعیل گرامی، اکبر باقری و اکبر فراجی مجروح شده و تنی چند برای مداوا به بهداری زندان اعزام شده‌اند.
در همین حال محمدمهدی حاج محمدی، رئیس سازمان زندانها در ایران، در واکنشی به این خبردر توییتر نوشت: «در خصوص خبر غیر دقیق درگیری در زندان تهران بزرگ همین بس که؛ زندان محفل فرهیختگان نیست، بلکه محفل مجرمان است. با وجود کنترلها؛ اختلاف و تنش بین آنها دور از انتظار نیست. در بند مجرمین امنیتی، برای مراقبت و رعایت بهتر تفکیک و طبقه بندی، بیش از ۵۰ درصد ظرفیت خالی و زندانی دیگری حضور ندارد.»
برخی فعالان مدنی در شبکه‌ های اجتماعی نسبت به ضرب و شتم زندانیان معترض شده‌اند و درباره امنیت و جان زندان سیاسی در این زندان ابراز نگرانی کرده‌اند.
حساسیت جامعه مدنی ایران به امنیت زندانیان محبوس در فشافویه در پی آنچه آنان “دومین مرگ مشکوک در فشافویه” می‌دانند بیشتر شده است.
خانواده و بستگان امیرحسن حاتمی، زندانی ۲۲ ساله اهل ایلام که در فشافویه دوران محکومیتش را می‌ گذراند، سوم مهر ماه ۱۴۰۰ با تجمع مقابل این زندان خواستار تحقیق درباره “مرگ مشکوک” او شدند و از قوه قضائیه جمهوری اسلامی خواستند جوابگو باشد.
پدر امیر حسین حاتمی گفته است که پسرش یک روز پیش از مرگ در تماسی تلفنی از ضرب و شتم شدید خود به دست ماموران زندان خبر داده است.
دو روز بعد از انتشار خبر “مرگ مشکوک” یک زندانی دیگر به نام شاهین ناصری در زندان تهران بزرگ، قوه قضائیه جمهوری اسلامی اول مهرماه مرگ او را تایید کرد.
قوه قضائیه جمهوری اسلامی در اطلاعیه‌ ای اعلام کرده که شاهین ناصری پس از مراجعه به بهداری زندان بعد از ۴۵ دقیقه درگذشته است. ناصری شهادت داده بود که نوید افکاری در زندان شیراز شکنجه شده بوده است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »