بنياد مسيحي ايرانيان
new

صدور مجوز کامل برای واکسن بایون‌تک − فایزر در آمریکا

اداره مواد غذایی و دارویی آمریکا مجوز کامل استفاده از واکسن بایون‌تک − فایزر را برای افراد مسن‌تر از ۱۶ سال صادر کرد. جو بایدن این امر را گامی مهم در مقابله با کرونا دانست. بایدن خواستار واکسیناسیون مردم آمریکا شده است.
سویه دلتای ویروس کرونا در آمریکا نیز منجر به افزایش دامنه ابتلا به بیماری کووید ۱۹ شده است. حال اداره مواد غذایی و دارویی آمریکا مجوز کامل تزریق واکسن بایون‌تک − فایزر را صادر کرده است.
این اداره در ماه دسامبر سال گذشته میلادی مجوز اضطراری استفاده از این واکسن را صادر کرده بود. همین موضوع باعث آن شده بود که شماری از مردم این کشور از واکسیناسیون خود اجتناب ورزند.
مخالفت با واکسیناسیون کرونا به‌ویژه در بین اقشار محافظه‌کار آمریکا مشاهده می‌شود. همین موضوع باعث شده که سویه دلتای ویروس کرونا در برخی از مناطق آمریکا گسترش یابد.
اداره مواد غذایی و دارویی آمریکا (FDA) حال تزریق دو دوز واکسن یاد شده برای افراد مسن‌تر از ۱۶ سال را بلامانع دانسته است.
جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود در کاخ سفید صدور مجوز کامل برای واکسن یاد شده را “لحظه‌ای مهم در مبارزه علیه همه‌گیری کرونا” خوانده و از شرکت‌های خصوصی درخواست کرده در زمینه واکسیناسیون شاغلان خود اقدام کنند.
بایدن شهروندان آمریکا را بار دیگر فراخواند خود را علیه کرونا واکسینه کنند
بایدن در این رابطه تصریح کرد: «اگر شما یکی از میلیون‌ها آمریکایی هستید که می‌گویند مایل به تزریق این واکسن تا صدور مجوز کامل آن نیستند، حال چنین مجوزی صادر شده است.»
او مردم آمریکا را فراخوانده است که “همین امروز” برای دریافت واکسن کرونا اقدام کنند. به گفته بایدن “مجالی برای اتلاف وقت وجود ندارد”.
از سوی دیگر وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده است که در راستای فراهم ساختن زمینه برای واکسیناسیون همه پرسنل نظامی این کشور اقدام خواهد کرد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »