بنياد مسيحي ايرانيان
new

صدور حکم ۹ ماه حبس برای “رضا زعیمی” از نوکیشان مسیحی

حکم محکومیت “رضا زعیمی” از نوکیشان مسیحی ساکن کرج توسط دادگاه تجدید نظر استان البرز به ۹ ماه حبس و دو سال ممنوع الخروجی تقلیل یافت. وی اوایل بهمن ماه سال گذشته در مرحله بدوی توسط دادگاه انقلاب کرج به یک سال و شش ماه حبس و دو سال منع خروج از کشور محکوم شده بود.
دادگاه تجدیدنظر، چهارم اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰، رضا زعیمی نوکیش مسیحی را به دلیل فعالیت مسالمت آمیز عقیدتی، به ۹ ماه حبس و دو سال منع خروج از کشور محکوم کرد.
به گزارش سازمان ماده ۱۸، رضا زعیمی پیشتر در تاریخ ۶ بهمن ماه ۱۳۹۹ در شعبه ۴ دادگاه انقلاب کرج به ریاست قاضی شعبانی و به اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق تبلیغ مسیحیت تبشیری به یک سال و شش ماه حبس و دو سال ممنوع الخروجی محکوم شده بود.
نامبرده در تاریخ ۷ آذر ۱۳۹۹، در نزدیکی محل سکونتش در کرج توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت و پس از ۴ ساعت از مکان نامعلومی به بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شد. بر اساس این گزارش، طی مدت زمان بازداشت،رضا زعیمی به مدت ۸ روز از تماس تلفنی محروم بوده و منزلش توسط نیروهای امنیتی نیز مورد تفتیش و بازرسی قرار گرفته است.
رضا زعیمی پس از گذشت ده روز به دستور قاضی دادسرای عمومی انقلاب ناحیه کرج از بازداشتگاه اطلاعات سپاه به ندامتگاه قزلحصار منتقل و در نهایت پس از یک هفته با تودیع قرار ۶۰ میلیون تومانی آزاد شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »