بنياد مسيحي ايرانيان
new

صدها پزشک خواستار توقف استفاده از نشان‌های پزشکی برای اهداف امنیتی شدند .

نزدیک به دو هزار پزشک ایرانی شامگاه جمعه، هشتم مهر، در بیانیه‌ای ضمن «محکوم کردن خشونت علیه شهروندان»، خواستار توقف استفاده از تجهیزات و نشانه‌های پزشکی برای اهداف امنیتی و نظامی شدند.
این پزشکان در بیانیه خود ضمن اعلام «همبستگی» با مردم ایران اعلام کرده‌اند: «تنها ضامن واقعی برای حفظ و تداوم سلامت در همه وجوه آن در ایران، آن است که باور شود مردم صاحبان اصلی کشور و تصمیم‌گیرندگان نهایی سرنوشت کشور و چگونگی حل و فصل مشکلات و موضوعات درون جامعه ایرانی هستند.»
این پزشکان در ادامه ضمن درخواست از رئیس سازمان نظام پزشکی برای «بررسی دقیق و شفاف پرونده مهسا امینی و موارد مشابه با حضور کارشناسان مستقل جامعه پزشکی» بر حفظ «اصل قانونی و بین‌المللی بی‌طرفی مطلق کارکنان درمان» و «حفظ امنیت پزشکان خصوصا در مورد رعایت کامل محرمانگی پرونده پزشکی تمامی مصدومان» تاکید شده است.
در ادامه این بیانیه همچنین «به‌کارگیری هرگونه امکانات، تجهیزات، محمل‌ها و نشانه‌های پزشکی در امری خارج از این حیطه» منع شده است.
بخش پایانی بیانیه پزشکان به موضوع استفاده از آمبولانس برای اهداف امنیتی در اعتراض‌ها بویژه در روزهای گذشته اشاره می‌کند.
از زمان آغاز اعتراض‌ها به کشته شدن مهسا امینی در بازداشت «گشت ارشاد»، عکس‌ها و ویدئوهای متعددی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد پلیس و نیروهای امنیتی از آمبولانس برای انتقال معترضان بازداشت‌شده به کلانتری‌ها استفاده می‌کنند.
در تصاویر دیگری نیروهای نظامی زن و مرد در آمبولانس‌ها در سطح شهر دیده می‌شود، حتی تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد خودروهایی با پلاک نظامی و با ظاهر آمبولانس یا آمبولانس‌هایی بدون پلاک در سطح شهر تردد می‌کنند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »