بنياد مسيحي ايرانيان
new

صدای پناهجویان باشیم

کوچ دردناک

دیده‌ بان حقوق بشر: پناهجویان کمپ کاله هرروز مورد آزار پلیس فرانسه هستند
به گزارش سازمان دیده‌ بان حقوق بشر پناهجویان چادرنشین جنگل کاله در فرانسه هرروز مورد اذیت و آزار و تحقیر پلیس فرانسه و نیروهای امنیتی هستند. این سازمان از مقامات فرانسوی خواسته تا به این آزار سیستماتیک پایان دهند.
سازمان دیده‌ بان حقوق بشر درباره وضعیت پناهجویان در بندر کاله فرانسه به شدت ابراز نگرانی کرده است.
بر اساس گزارشی که این نهاد مستقل در پاریس منتشر کرده است، پناهجویان در کمپ کاله هر روز تحت آزار و اذیت و تحقیر از سوی نیروهای امنیتی هستند.
هر دو روز یک بار پلیس این کمپ کوچک را که متشکل از چادرهای پناهجویان است جمع می‌کند ولی پناهجویان دوباره در آنجا جمع می‌ شوند. بدین ترتیب امکان کمک‌ رسانی به آنها وجود ندارد و اصولا رساندن کمک به این پناهجویان ممنوع است.
دیده‌ بان حقوق بشر از مقامات فرانسوی خواسته تا این جمع‌ آوری سیستماتیک را متوقف کرده و به وضعیت کودکان بدون سرپرست در این کمپ بیشتر رسیدگی کند.
جنگل کاله از سال‌ ها پیش تبدیل به پناهگاه مهاجرانی شد که می‌ خواستند به هر قیمتی خود را به بریتانیا برسانند، حتی به قیمت زندگی در چادر زیر باران و روی گل.
این کمپ خود ساخته پناهجویان در اکتبر ۲۰۱۶ به طور کامل برچیده شد و پناهجویان به نقاط مختلفی در شهر بندری کاله فرستاده شدند.
در این فاصله دوباره پناهجویان دیگری به این جنگل پناه بردند و در حال حاضر صدها پناهجو در آنجا هستند که هر چند روز یک بار با عملیات پلیس فرانسه از آنجا رانده می‌ شوند. ظاهرا این کمپ به دلیل “تخریب چهره شهر” باید برچیده شود.
در این کمپ، مهاجرانی از اریتره، سودان، اتیوپی و ایران در چادر سکونت دارند. این افراد معتقدند راحت ترین شرایط پناهندگی در بریتانیاست و به همین دلیل مصر هستند که به آنجا بروند. آنها امیدوارند بتوانند با قایق خود را به بریتانیا برسانند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »