بنياد مسيحي ايرانيان
new

شیوع اومیکرون در اروپا و کمبود شدید پرسنل درمانی

سویه اومیکرون ویروس کرونا در بیشتر کشورهای اروپایی با شدت در حال گسترش است. کمبود کادر درمانی باعث شده در برخی کشورها پرسنل با تست کرونای مثبت همچنان به کارشان ادامه دهند.
به دلیل شیوع و گستردگی سویه اومیکرون ویروس کرونا دراروپا، بسیاری از کشورهای اروپایی با کمبود پرسنل پزشکی و پرستاری روبرو شده‌اند.
به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن و مادرید، اگرچه سویه اومیکرون خفیف‌تر از سایر سویه‌های کروناست و علایم بیماری در اثر این سویه بسیار کم هستند، اما به دلیل شیوع گسترده آن و سرعت پراکندگی این سویه، سیستم درمانی در کشورهایی مانند اسپانیا، ایتالیا و بریتانیا به شدت با مشکل روبرو شده است.
در آلمان نیز نگرانی درباره تشدید فشار بر کادر درمانی بالا گرفته است. متخصص سلامتی حزب سبزها گفته مقررات و محدودیت‌های کنونی کرونا برای غلبه بر اومیکرون کافی نیستند.
بریتانیا
در حالی که به دلیل شیوع اومیکرون، تعداد بیمارانی که باید در بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها به آنها رسیدگی شود بیشتر شده، اما به دلیل تعداد بالای پزشکان و پرستارانی که در قرنطینه یا بیمار هستند، کادر درمانی کمتر شده و تمامی عمل‌های جراحی غیرضروری به تعویق افتاده‌است.
استفان پوویس، رییس بخش پزشکی خدمات سلامتی بریتانیا NHS گفته: «در حالی که به دلیل شیوع اومیکرون بیماران بیشتری باید تحت درمان قرار بگیرند، اما پرسنل کمتری در اختیار هست.»
در سه ماهه اخیر با فشار دولت، کلینیک‌ها و بیمارستان‌های خصوصی مجبور به انجام عمل‌های جراحی مثل عمل سرطان شده‌اند که قاعدتا بایستی در بیمارستان‌های دولتی انجام شوند.
در حال حاضر اومیکرون با سرعت بالایی در حال انتشار در بریتانیاست. با این وجود بوریس جانسون نخست‌وزیر، تا کنون از تشدید محدودیت‌ها در عرصه عمومی خودداری کرده است.
میشل گوو از وزرای کابینه جانسون گفته زمانی باید سیستم درمانی با کووید ۱۹ کنار بیاید و این فشار را تحمل کند. او البته در ادامه تصریح کرده: «ما در حال حاضر از چنین وضعیتی بسیار دور هستیم و هنوز چند هفته سخت پیش رو داریم.»
اسپانیا
در اسپانیا وضعیت کادر درمانی به حدی بد است که بیمارستان‌ها مجبور شده‌اند، کارکنان بازنشسته خود را به کار بگیرند. همچنین ردگیری کسانی که با افراد تست مثبت در تماس بوده‌اند دیگر مثل سابق در ادارات بهداشت نمی‌تواند انجام شود.
بر اساس گزارش یک روزنامه، اسپانیا در آینده با دقت کمتری عفونت‌ها را ردیابی کرده و تست‌های کمتری انجام می‌دهد و روش برخوردش با کرونا مانند آنفلوآنزای عادی خواهد بود.
نخست وزیر اسپانیا، پدرو سانچز به شبکه خبری SER گفته، از آنجایی که آمار مرگ و میر در اثر کرونا کاهش یافته، زمان آن رسیده که با پاندمی جور دیگری برخورد شود.
در هلند کادر درمانی بیمارستان‌ها که نتیجه تست کرونای آنها مثبت بوده اما نشانه‌های بیماری را ندارند، باید به کارشان ادامه دهند.
در کلینیک دانشگاه آمستردام، یک چهارم کارمندان با نتیجه تست مثبت در حال انجام کارشان هستند.
هفته گذشته آمار پرسنل بیمارستان‌ها که تست کرونای آنها مثبت بوده به پنج درصد افزایش یافت.
ایتالیا
در ایتالیا وضعیت همچنان بحرانی است. حدود چهار درصد کارکنان بیمارستان‌ها به دلیل واکسینه نشدن، از کار تعلیق شده‌اند. ادارات بهداشت به همین دلیل تمامی جراحی‌های غیرضروری را به تعویق انداخته‌اند.
بخشی از پرسنل پرستاری و پزشکی نیز باید مرخصی‌هایشان را به تعویق بیندازند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »