بنياد مسيحي ايرانيان
new

شکنجه دو جوان کشته شده اهل شوش هنگام انتقال به بیمارستان

منابع محلی در شوش شهادت دادند که دو جوان کشته شده در شوش هنگام انتقال به بیمارستان توسط عناصر اداره اطلاعات شکنجه شده اند. همچنین خانواده ابراهیم عطشانی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.
۱۰فروردین۱۴۰۰، به نقل از منابع محلی، دو جوان کشته شده در شوش؛ ابراهیم عطشانی و مصطفی حرگانی در مسیر انتقال به بیمارستان توسط ماموران وزارت اطلاعات مورد شکنجه واقع شده اند. این منابع گفتند که خانواده ابراهیم عطشانی بازداشت شده و به مکان نامعلومی منتقل شده است.
منابع محلی می گویند یکی از اعضای خانواده ابراهیم عطشانی که جسد او را دیده بود از قطع پای او تعجب کرده و گفته است: «جراحت پای ابراهیم نیازی به قطع عضو نداشته و این نشان می دهد که ابراهیم عطشانی قبل از فوت مورد شکنجه قرار گرفته است».
به گفته منابع محلی برای انتقال این دو جوان به بیمارستان هیچ آمبولانسی در صحنه حاضر نشده و آنها با ماشین ماموران لباس شخصی به بیمارستان منتقل شدند.
همچنین در فیلمی که از لحظه مجروح شدن این دو جوان گرفته شده پیداست که آنها زنده هستند. پای ابراهیم هدف گلوله قرار گرفته و فقط مجروح شده است و چنین جراحتی به سادگی در بیمارستان قابل رسیدگی بوده نباید منجر به مرگ میشد.
اما در اطلاعیه ای که توسط سپاه منتشر شد این دو جوان تروریست و وابسته به حرکت النضال خوانده شدند و این چیزی جز فرار به جلو برای پوشاندن جنایت صورت گرفته نیست.
به گفته تمام شاهدان عینی و اعضای خانواده این جوانان، آنچه در بیانیه سپاه ولی عصر آمده کذب محض و جهت تشویق اذهان عمومی است. سپاه علت قتل را شلیک متقابل از طرف این جوانان ذکر کرده در حالیکه این دو جوان دستشان خالی بوده و هیچ سلاحی به همراه نداشتند که بخواهند شلیکی کرده باشند.
شاهدان عینی حاضر در صحنه روایت دروغین سپاه و قضاییه را مبنی بر وجود اسلحه همراه این دو جوان تکذیب کردند. تصاویری که از صحنه مجروح شدن ابراهیم و مصطفی منتشر شده حقایق را مبنی بر عدم وجود سلاح در نزد آنها کاملا روشن میکند. (در فیلم حتی جیبهای این دو جوان خالی است چه رسد به اینکه سلاحی داشته باشند! ) همچنین برای انتقال آنها به بیمارستان هیچ آمبولانسی در صحنه نیست و این دو جوان را با ماشین های نیروهای لباس شخصی به بیمارستان رساندند.
این در حالی است که هر دو جوان قبل از انتقال به بیمارستان زنده بودند اما در بیمارستان پای ابراهیم را قطع کرده و هر دو به شهادت رسیدند.
شایان ذکرا ست ابراهیم عطشانی ۲۰ ساله و مصطفی حرگانی ۲۲ ساله از اهالی منطقه دوار شهر شوش بامداد جمعه ۶ فروردین ۱۴۰۰ با شلیک مستقیم ماموران بسیج پایگاه دانش مورد اصابت گلوله قرار گرفته و بعد از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست دادند.
به گزارش منابع محلی هر دو نفر سوار بر موتور سیکلت در حال عبور از خیابانی که دادگاه، حوزه علمیه، پایگاه بسیج دانش و ساختمان چند اداره در آن وجود دارند بودند که مورد اصابت گلوله نیروهای بسیج و لباس شخصی قرار گرفتند .
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »