بنياد مسيحي ايرانيان
new

شورای عالی امنیت ملی سخنان ربیعی در مورد رد تفاهم اولیهٔ برجامی را تکذیب کرد

در حالی که سخنگوی دولت روحانی می‌گوید کمیته‌ای در شورای عالی امنیت ملی ایران، «تفاهم اولیه‌ای» را که در جریان مذاکرات احیای برجام در وین به دست آمده رد کرده است، سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی اظهارات وی را مردود دانسته است.
علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران، روز سه‌شنبه گفت کمیته‌ای در شورای عالی امنیت ملی ایران، «تفاهم اولیه» مذاکرات احیای برجام، مربوط به «رفع قسمت عمده تحریم‌ها» را رد کرده است،
او در نشست خبری خود به اعضای این کمیته اشاره نکرد اما گفت این کمیته «مسئولیت تطبیق متن تفاهم شده با قانون مجلس شورای اسلامی مصوب در آذر ۱۳۹۹» را بر عهده داشت و تفاهم صورت گرفته در وین «را ناسازگار» با مصوبه مجلس تشخیص داده است.
ساعاتی پس از انتشار این خبر، کیوان خسروی، سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی با اشاره به این خبر گفت: «اظهارات منتسب به سخنگوی محترم دولت در خصوص جمع‌بندی‌های هیئت تطبیق را که از سوی رسانه‌های گروهی منتشر شده است، تکذیب می‌کنم.»
او افزود: «بر خلاف آنچه اظهار شده، هیئت مذکور اساساً به موارد عدیده مهمی پرداخته که مذاکرات وین به دلیل مواضع قلدرمآبانه طرف آمریکایی و بعضاً طرف‌های اروپایی در مورد آنها به نتیجه نرسیده و از توافق دور بوده است.»
کیوان خسروی اضافه کرد: «بدیهی است صحبت از انطباق یا عدم انطباق چیزی که واقعیت خارجی ندارد نمی‌تواند موضوعیت داشته باشد.»
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. پذیرفتن ادامه

Translate »